Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.
Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

112 // Рада ухвалила за основу законопроект про Фонд енергоефективності

22.03.2017 08:03

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про Фонд енергоефективності. Відповідне рішення підтримали 227 депутатів.

Згідно пояснювальній записці до документа, проект закону України "Про Фонд енергоефективності" (№5598) розроблено з метою врегулювання на законодавчому рівні питання про підтримку ініціатив у сфері енергоефективності.

Ініціатором документа є Кабінет міністрів України.

Як нагадують автори документа, одним з важливих зобов'язань України, як повноправного члена Енергетичного співтовариства, є імплементація в національне законодавство вимог Директиви Європейського Парламенту та Ради ЄС 2012/27/ЄС в рамках виконання ратифікованого Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.

"Технічний стан переважної більшості існуючих будівель та енергетичних систем не дозволяє ефективно використовувати енергоресурси, що робить Україна енергозалежною. Ця проблема може бути вирішена за допомогою масштабної энергомодернизации. Враховуючи інвестиційні потреби і платоспроможність населення, энергомодернизации вимагає суттєвої державної підтримки. Такою підтримкою населення повинен стати Фонд енергоефективності. Прийняття законопроекту забезпечить врегулювання правових та організаційних засад діяльності Фонду енергоефективності", - йдеться в пояснювальній записці.

Метою проекту акта є визначення основних правових, економічних та організаційних засад створення та діяльності Фонду енергоефективності шляхом встановлення чіткої і прозорої структури для його функціонування та фінансового забезпечення, зокрема:

організаційно-правової форми та принципів функціонування Фонду;

цілей для досягнення яких створюється Фонд та його функції;

принципів функціонування Фонду;

кадрової політики Фонду;

обов'язків і компетенцій внутрішніх органів Фонду;

способів фінансування і наповнення бюджету Фонду;

правил користування і розпорядження майном Фонду;

переліку та вимог до заходів з енергоефективності що можуть фінансуватися Фондом та порядку їх функціонування;

організації внутрішнього контролю та аудиту;

зобов'язань по оприлюдненню Фондом аналітичної інформації та фінансових звітів;

відповідальність Фонду та його посадових осіб.

Проект акта передбачає створення внутрішньої ієрархічної організаційної структури, що складається з наглядової ради, дирекції, технічного і фінансового офісів. Наглядова рада включає в себе 3 представника Кабінету Міністрів України, 3 незалежних представника та 1 представника донорів. При цьому в законопроекті чітко визначено критерії до членів спостережної ради, що виключить ризики посадових зловживань.

Дирекція фонду складається з трьох директорів - директора, фінансового директора та технічного директора. Проект акта встановлює принципи функціонування технічного і фінансового офісів, які повинні погоджувати проекти незалежно один від одного і орієнтуючись на максимальний ефект досягнення енергозбереження.

"Така структура діяльності розроблена на основі практик країн-членів ЄС і спрямована на уникнення корупції та ефективне використання коштів на енергоефективність", - наголошується в пояснювальній записці.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.