Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.
Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

А.Кінах: позитиви в економіці за підсумками 2017-го є, але в цілому кризу ще не подолано

09.01.2018 11:01
А.Кінах: позитиви в економіці за підсумками 2017-го є, але в цілому кризу ще не подолано

Підсумки 2017 року в економічній царині свідчать скоріше про стабілізацію кризи, але не про початок відновлення зростання. Так, бюджет - головна фінансова конституція країни на рік, від якого залежить багато - по змісту майже не відрізняється від попереднього. Він не вирішує проблеми низького рівня платоспроможності населення, величезних сум державного боргу та не формує стимули до розвитку, зокрема, росту ВВП на мінімум 6-8% в рік. По суті, це «бюджет споживання», фоном якого виступають недоопрацьовані реформи соціальної сфери та підтримки зайнятості і промислового виробництва.

На цьому наголосив президент УСПП Анатолій Кінах в ефірі радіо «Ера».

«З позитивів року, що минув - – бюджет прийнятий більш-менш своєчасно, не «під ялинку». Але. Там немає умов для покращення соціальний стандартів. Місячний прожитковий мінімум – 1700 грн. з 1 січня. Що це таке? В ООН є стандарт «абсолютна бідність» – 1,9 долара на добу на людину. В перерахунку на місяць - якраз цей прожитковий мінімум. Це серйозно, бо починаються проблеми демографічні , зі станом здоров’я людей», - зазначив лідер ділової спільноти.

Економіст переконаний: показник прожиткового мінімуму в Україні штучно заморожений. Адже навіть Мінсоцполітики ще у вересні минулого року давало реальний показник прожиткового мінімуму на рівні десь 4700 грн. на місяць. Є розрив і між мінімальною зарплатою та прожитковим мінімумом, хоча у всьому світі ці цифри збігаються. Чому такий розрив в Україні? Бо у випадку зростання прожиткового мінімуму потрібно буде підвищувати інші соціальні стандарти, адже вони взаємопов’язані.  Що бюджет в нинішньому вигляді, без розвитку економіки, не потягне.

«На тому ринку, де немає платоспроможного попиту, ніколи не буде стимулів для виробництва. Плюс, коло замкнулося і на здоров’ї населення, з яким маємо величезні проблеми – як наслідок відсутності доступу до якісного харчування, медичних послуг тощо. У 2017-му нам презентували недоопрацьовану медичну реформу, що по суті реформою не є – лише кілька законів, що мали б її супроводжувати. Тому ділова, експертна спільноти виступили з пропозицією Прем’єр-міністру разом створити робочу групу та доопрацьовувати ті моменти, які не були враховані «реформою», провести діагностику реального стану справ в медицині та використати ті механізми, які пропонують вітчизняні фахівці», - зазначив Анатолій Кінах.

Серед нагальних завдань в новому році – і підвищення рівня професіоналізму та відповідальності в державному менеджменті. Адже останній – особливо у важливих профільних сферах - поволі перетворюється у систему виконуючих обов’язків. Немає керівника фіскальної служби, Міністерства охорони здоров’я, Мінагрополітики, Рахункової палати – і цей список можна продовжувати.

«В цілому прийнятий бюджет формує умови консервації кризи. За підсумками 2017 року очікуємо до 2% росту  ВВП, а в наступному – до 3%, що є поки сумнівним. З тим, щоб відчули позитив – треба мінімум +6-8% на рік. Бюджет має передбачати шляхи вирішення та пріоритетність вищеназваних проблем. Потрібне чітке бачення покроковості створення умов для росту економіки, зайнятості, платоспроможності населення»,  - підкреслив президент УСПП.

Серед інших позитивів він назвав запуск Дорожнього фонду – з фінансуванням 35 млрд. грн. (до 45 млрд. з різних джерел), бо інфраструктура залишається одним із найпроблемніших питань як економіки, так і банальної безпеки громадян.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.