Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.
Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Бізнес вимагає започаткування державного курсу, спрямованого на економічне зростання

19.04.2017 13:04
Бізнес вимагає започаткування державного курсу, спрямованого на економічне зростання

За підсумками ІІ Українського форуму бізнесу, який відбувся 10 квітня в Києві за участі Прем’єр-міністра України,  його організаторами,  лідерами  найбільш впливових об'єднань української бізнес-спільноти УСПП, ФРУ, Ради підприємців при КМУ, ТППУ,   Української бізнес ініціативи  направлена  заява до Президента, голів уряду та парламенту України. «Український бізнес вимагає від влади жорсткого викорінення корупції на всіх рівнях, започаткування економічного курсу, спрямованого на швидке економічне зростання, створення нових робочих місць та відкриття нових можливостей для розвитку бізнесу», – наголошується в заяві.

Представники бізнес-спільноти підкреслюють,  що з часу проведення першого Українського форуму бізнесу (18 березня 2016 року) у соціально-економічному становищі України відбулися певні позитивні зрушення. Однак в країні продовжується економічна криза, посилюється політична нестабільність та розкол в суспільстві. У 2016 році у порівнянні з 2013 роком ВВП на душу населення зменшився майже у 2 рази (з $ 4 тис, до $ 2,2 тис.). Експорт знову знизився навіть на фоні відчутного падіння протягом 2014-2015 років. Загалом понад 75% в українському експорті складають сировина та товари первісної переробки з низькою доданою вартістю.

Серед багатьох проблем, що заважають сталому економічному розвитку, в заяві, перш за все, наголошується на  фактичному  припиненні кредитування реального сектору економіки та МСП, високу вартість кредитів. Причина цього – недостатня координованість дій між парламентом, урядом та НБУ, недосконалість  грошово-кредитної політики в державі.

Під загрозою знищення опинилися цілі сектори промисловості, що є національним надбанням України: аерокосмічна галузь, транспортне та енергетичне машинобудування. Високих масштабів набуває трудова міграція та відтік за кордон високопрофесійних кадрів.

Представники ділової спільноти наголошують на поступово зростаючому  фіскальному  навантаженні, надлишковому  регулюванні діяльності малого бізнесу,   втручанні держави у господарську діяльність підприємців, значному  підвищенні вартості енергоносіїв та комунальних послуг, постійному  нарощуванні вартості тарифів природних монополій. Все це, на їх думку, зумовлює згортання ділової активності в Україні.

Окремо  в заяві виділена проблема зниження  якості  прийнятих рішень  на тлі браку  персональної відповідальності виконавців в системі державного  менеджменту країни.

Бізнес-організації закликають  посилити державну економічну політику та невідкладно втілити в життя  Пропозиції бізнесу з прискорення темпів економічного розвитку та припинення деіндустріалізації України.  Цей змістовний документ додається до заяви та містить ґрунтовні пропозиції щодо  підтримки реального сектору економіки та доступу до фінансових ресурсів, розвитку експорту та покращення регуляторного режиму для нього, змін в податковій та митній сферах, упорядкування діяльності природних монополій, стимулювання інновацій та  розвитку  ІТ сфери.

«Необхідно  наполегливо працювати над власним економічним розвитком, виборюючи  зростання конкурентоспроможності економіки,  «зелене світло» для малого і середнього бізнесу, приток  інвестицій,  високий рівень життя людей. Шляхом рівноправного взаємовідповідального партнерства  влади і бізнесу, соціального діалогу, роль якого весь час посилюється, необхідно, не гаючи часу,  виходити  на втілення в життя  національної економічної стратегії, програм за напрямками розвитку промисловості і підприємництва», – прокоментував заяву президент УСПП Анатолій Кінах.    

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.