Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

Укрінформ // Рада ухвалила закон про "єдине митне вікно"
Верховна Рада внесла зміни до Митного кодексу та деяких інших законів щодо запровадження…
LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Банківська система має повернутися до кредитування економіки

09.08.2017 11:08
Банківська система має повернутися до кредитування економіки

Очищення банківської системи (так званий банкопад) дорого коштувало вітчизняній економіці. За підрахунками Ради НБУ, загальні фінансові втрати сягнули 38% ВВП. Проте визнані стабільними фінустанови поки що не поспішають кредитувати реальний сектор економіки, попри величезний попит на це у підприємництва. Адже останньому гостро не вистачає оборотних коштів та інвестицій в розвиток справи. Все – через незавершеність реформ, в тому числі і судової, недосконалі умови ділового клімату в Україні. Бізнесмен, відкривши свою справу, ризикує: високі податкові ставки, перевірки, штрафи, потреба 50% продажу валюти експортерами тощо, а, отже, ризикує і кредитор. Тому, звичайно, вимагати суто від банківської системи вигідних ставок та розширення портфелю кредитів без економічних реформ в країні в цілому – марно. Ділова спільнота збирається провести спільне засідання із урядом та нацрегулятором в даній сфері з тим, щоб напрацювати взаємовигідне рішення.

Про це заявили в УСПП та Антикризовій раді громадських організацій.

«Відновлення кредитування економіки має стати найголовнішим завданням банківської системи у 2017-2018 роках. Передумови для промислового та підприємницького розвитку є. Як і потенціал більш вагомого зростання експорту: Україна має 16 угод про вільну торгівлю, які покривають 45 країн. Нашими товарами цікавляться в США, Канаді та ЄС – необхідна лише набагато ширша промоція, сертифікація та менші затрати на їх виготовлення для конкурентоздатної ціни. Для цього потрібні серйозні інвестиції в реальний сектор, модернізація виробництв, зменшення їх енергозатратності, а також розвиток логістики та інфраструктури», - наголосив президент УСПП Анатолій Кінах.

Нагадаємо, весною Кабінет Міністрів за ініціативою ділової спільноти погодився провести спеціальне засідання із бізнесом та НБУ щодо доступу підприємництва до фінансових ресурсів.

В УСПП та Антикризовій раді переконані: альтернативи реформам і програмам банківського кредитування підприємництва немає, адже без цього годі чекати на розвиток економіки. Скоріше відсутність будь-яких системних дій в цьому напрямку знову розкручуватиме дефіцит платіжного балансу та створюватиме макроекономічні дисбаланси. Адже вагомим джерелом бюджетних надходжень є саме прибутки від експорту, який, нагадаємо, і досі на 60-70% сировинний. Неврожай, погані погодні умови, котування на світових ринках – і держава в мінусі.

«Якраз на часі розробка національної економічної стратегії та підтримка процесів внутрішнього кредитування реального сектору, водночас із завершенням судової, податкової та інших ключових реформ. Верховенство права, захист прав власника та інвестора, вигідні фіскальні умови, доступ до фінансових ресурсів – гарантоване пожвавлення ділової активності та росту економіки на 7-10%», - підсумував президент УСПП.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.