З ділових ЗМІ

Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…
Економічна правда // А якщо по-чесному? Сім кіл пекла легального бізнесу по-українськи
Чому в Україні складно, а іноді неможливо відкрити бізнес, і чому бізнес не…
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Ціна мінімалки: непрораховане підвищення потягло зростання цін та скорочення робочих годин

10.01.2017 14:01
Ціна мінімалки: непрораховане підвищення потягло зростання цін та скорочення робочих годин

Підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн. без техніко-економічних обґрунтувань та передбачення компенсаторів у бюджеті викликало проблеми із оплатою праці. Як стверджують у профспілках,  у вишах та ПТУ бюджетникам пропонують перейти на 0,5 або 0,75 ставки. Деякі приватні підприємці, які змушені платити і так чималі податки, мусять шукати шляхи для оптимізації виробництва – переважно через скорочення штату або перевіреним шляхом – зміщенням в «тінь».  Окрім того, різке зростання «мінімалки» провокує подальше нівелювання кваліфікованої праці, збільшення інфляції та ріст цін. Це потрібно було врахувати перед прийняттям такого рішення та знайти шляхи фінансового збалансування ризиків. На цьому наголошують в УСПП та Антикризовій раді громадських організацій.

«Підвищення подібних виплат вдвічі можливе,  коли ВВП показує високий і стабільний ріст. 1% в рік – це недостатньо стабільна економічна база. Відтак, необхідні компенсатори та розрахунки, паралельно із зарплатами збільшення і пільг для самозайнятих, зменшення податкового тиску на бізнес, надання доступу до кредитів за вигідними ставками. Без цього намір підвищити добробут населення не запрацює: вже зараз ростуть ціни, а виробники міркують, як оптимізувати штат. Це не створення робочих місць – це їх скорочення», – каже президент УСПП Анатолій Кінах.

Планують підвищення тарифів перевізники пасажирів та вантажів. Уже зросли ставки штрафів та усіх видів зборів. У сфері освіти, медицини, мистецтва, культури, спорту є тенденція до скорочення працівників. Бізнес розмірковує над переведенням персоналу на погодинну оплату праці і неповний робочий день, а то й над звільненням тих, без кого виробництво може більш-менш обійтись.

«Ріст доходів громадян має бути – але це мають бути реальні прибутки, які надішли з виробництва, що стрімко розвиваються і які не «з’їдені» інфляцією чи скороченням робочих годин. Відтак, необхідно паралельно розвивати економіку та створювати умови для розвитку ділової активності», – переконаний Анатолій Кінах.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.