Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.
Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Ділова спільнота і парламентарі разом формуватимуть стимули економічного розвитку

11.01.2017 14:01
Ділова спільнота і парламентарі разом формуватимуть стимули економічного розвитку

У парламенті готуються до ухвалення законодавчих норм щодо покращення ділової активності та розвитку індустрії, пропонованих раніше бізнес-спільнотою. Озвучені очільником профільного комітету Верховної Ради Віктором Галасюком пріоритети на 2017 рік – зняття валютних обмежень для експортерів, поновлення кредитування підприємців, преференції для місцевих виробників – були сформульовані й в Антикризовій програмі спільних дій влади і бізнесу.  А отже, бізнес сподівається, що спільні зусилля в напрямку формування стимулів до розвитку внутрішнього ринку та промисловості дадуть результат.  На цьому наголошують в УСПП та Антикризовій раді громадських організацій, що тісно співпрацюють із парламентським комітетом.

Поруч із широко анонсованими ідеями створення індустріальних парків, спрощенням розмитнення для ввезення необхідного виробництву обладнання, особливу увагу, кажуть в УСПП,  необхідно звернути на такі речі, як спрощення підключення до мереж (електричних, газових) промисловців та забудовників.

«Відомі випадки, коли іноземні інвестори заходили в Україну, запускали виробництво, наймали на роботу людей, орендували землю і «впиралися» в проблему підключення до мереж. Іноді вирішення доволі простих проблем триває роками, залишається значним   бар’єром для промисловців», – каже президент УСПП Анатолій Кінах.

Він повністю підтримав ініціативи парламентського комітету і щодо встановлення преференцій для місцевого малого і середнього виробника при здійсненні держзакупівель. Лідер ділової спільноти повідомив, що в даному напрямі вдалося досягти певних зрушень: у Нацкомітеті з промислового розвитку це питання вже опрацьовують з осені.

«При проведенні тендерів ми можемо спиратимемось на досвід ЄС щодо захисту національного товаровиробника: прагнення підвищити рівень локалізації виробництва, питомі показники економічної ефективності техніки тощо.  Це означає на практиці, якщо український продукт матиме гарні характеристики, то він може отримати певні преференції під час тендерів. Поки йдеться про 15%, це відпрацьовується  в Комітеті», – підкреслив Анатолій Кінах.

УСПП, Антикризова рада громадських організацій, які сформували Антикризову програму спільних дій влади та бізнесу, підтримуватимуть такі  пріоритети на 2017 рік, як  скасування ввізного мита на виробниче обладнання, необхідне для модернізації підприємств, зняття штучних валютних обмежень НБУ для експортерів та інвесторів, створення механізму довгострокового і доступного кредитування малих і середніх виробників.

Щодо останнього, то в Україні успішно розвивається проект УСПП та ПриватБанку щодо популяризації підприємницької культури серед громадян та допомоги молодому бізнесу серед чиновників. На форумах, що пройшли в регіонах, місцеві посадовці з Києва,  Кривого Рогу, Ужгороду тощо анонсували виділення декілька мільйонів гривень на компенсацію бізнесу ставок по кредитам. 

«Ми розуміємо, що бізнес-проекти повинні корелюватись із стимулюючим ділове життя законодавчим полем. Саме тому за останні 2 роки УСПП укріпив зв’язки і з парламентом, знайшовши тут партнерів, які розділяють позицію союзу щодо потреби розвитку власного потенціалу. Підписані низка меморандумів з депутатськими групами, діє об’єднання «Трансформація України», Офіс УСПП в ВРУ, плідно  працюємо із очолюваним В.Галасюком комітетом. Є впевненість, що така активність дасть на виході гарний результат: максимально сприятливі для національного виробника, експортера, а також закордонного інвестора умови», – резюмував Анатолій Кінах. 

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.