Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

Укрінформ // Рада ухвалила закон про "єдине митне вікно"
Верховна Рада внесла зміни до Митного кодексу та деяких інших законів щодо запровадження…
LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Деревина – не паливо: промисловці деревообробної галузі проти використання в Україні даної сировини як біомаси

11.08.2017 11:08
Деревина – не паливо: промисловці деревообробної галузі проти використання в Україні даної сировини як біомаси

УСПП підтримав виробників деревообробної галузі, які виступають проти надмірного використання технологічної деревини в якості біомаси. Зміни до законів «Про альтернативні види палива» та «Про електроенергетику»  передбачили можливість використання у виробництві електроенергії і продуктів лісового господарства. Енергогенеруючі компанії, отримуючи високий рівень субсидіювання на придбання біомаси (в даному випадку - деревини), можуть закуповувати останню за вищими цінами, ніж деревообробні підприємства, які усуваються від конкуренції за сировину. Поза тим, Асоціація «Меблідеревпром», що звернулась за допомогою до УСПП, підрахувала, що економічної вигоди для ринку електроенергетики від спалення технологічної деревини мало: зростання виробництва електроенергії збільшиться лише на 0,7%. А ось шкода для промисловців галузі може бути непоправною, адже нестача сировини стає відчутнішою.

Наразі УСПП підготував спільне із представниками індустрії звернення до Верховної Ради з проханням ініціювати перегляд даних законодавчих норм з метою захисту національного виробника.

Про це повідомили в самому союзі.

«Деревообробна галузь – економічно перспективна. Після мораторію на експорт лісу-кругляка вона почала показувати відчутні показники росту. Це ж стосується і експортних операцій. У деяких регіонах дані підприємства є містоутворюючими, а, отже, соціально важливими. Тому, оскільки використання продукції лісового господарства в якості біомаси не призведе до суттєвого зростання виробництва електроенергії, необхідно подбати про забезпечення сировиною деревообробників», -  підкреслив президент УСПП Анатолій Кінах.

Наразі Меблідеревпром та Українська асоціація  деревообробного обладнання розробила законопроект, яким пропонується змінити визначення біомаси, виключивши з нього продукти лісового господарства, що можуть бути використані у виробництві. УСПП звернувся до профільного комітету Верховної Ради (з промислової політики) з проханням розглянути документ та внести його до парламенту.

«Ресурс технологічних дров, фансировини тощо, в Україні досить обмежений, а з урахування відчутного за останній рік розвитку деревообробної галузі може стати дефіцитним», - кажуть промисловці. В Асоціації наголошують, що субсидування виробництва електроенергії з біомаси становить від 52 до 61 євро за кожен кубічний метр деревини. В такому випадку енергогенеруючі компанії  можуть набагато збільшувати ціну на деревину (в тому числі – і вищі сорти), залишаючись високоприбутковою. Це унеможливлює конкурентність з боку мебливиків, які не мають жодних субсидій. Водночас, в галузі працює понад 200 тисяч людей, вона є інвестиційно привабливою – особливо притік капіталовкладень став відчутним  після заборони експорту необробленої деревини.

Промисловці сподіваються, що парламентарі розглянуть та підтримають законопроект вже восени цього року.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.