З ділових ЗМІ

Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…
Економічна правда // А якщо по-чесному? Сім кіл пекла легального бізнесу по-українськи
Чому в Україні складно, а іноді неможливо відкрити бізнес, і чому бізнес не…
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Голос України // Промисловий пакет реформ для розвитку економіки

11.01.2017 13:01

Аби замість одного-двох відсотків економічного зростання та довічного боргового рабства впевнено мати як мінімум сім-вісім відсотків зростання щороку і якісно інше майбутнє — у 2017 році треба закласти серйозний законодавчий фундамент розвитку власної промисловості та економіки. Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк.

За його словами, щоб змінити економічну долю країни, потрібен сміливий і комплексний «промисловий пакет реформ» — нове законодавство, яке запровадить:

— спрощення підключення до мереж (електричних, газових та ін.) промисловців та забудовників;

— індустріальні парки з дієвими інвестиційними стимулами для нових виробництв (№2554а-д і 2555а-д), порівняними з країнами-конкурентами (Польщею, Туреччиною та ін.);

— зняття штучних податків на промислові інвестиції — скасування ввізного мита на виробниче обладнання (№5276) та розстрочка імпортного ПДВ на нього на три роки (аналогічно до того, як Радикальна партія Ляшка виборола для деревообробного обладнання);

— розстрочку на 3—6 місяців сплати імпортного ПДВ при ввезенні сировини в Україну;

— зняття штучних валютних обмежень НБУ для експортерів та інвесторів, у т. ч. зниження вимог щодо обов’язковго продажу валютної виручки експортерами та скасування ліцензування Нацбанком інвестицій до 50 тис. EUR в країни Організації економічного співробітництва та розвитку (№4866), продовження принаймні до 270 днів терміну зарахування експортної виручки нашими промисловцями;

— встановлення преференцій для місцевого малого і середнього виробника при здійсненні держзакупівель;

— створення механізму довгострокового і доступного кредитування малих і середніх виробників, у т. ч. за рахунок міжнародної допомоги та закордонних кредитів, оподаткування «офшорної економіки» та сировинного експорту.

«Це не вичерпний перелік. І не кажіть, що це нереально! Коли за справу береться фракція Радикальної партії, перемога — тільки питання часу», — йдеться у дописі, поширеному на сторінці депутата у Фейсбуці. Як приклад В. Галасюк навів заборону експорту лісу-кругляка, закон про експортно-кредитне агентство, підвищення втричі вивізного мита на металобрухт та інші ініціативи фракції, в які спочатку майже ніхто не вірив, а сьогодні вони — факт. «Так буде і з цим «промисловим пакетом реформ», — запевнив голова комітету.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.