Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.
Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Лібералізацію валютного регулювання треба доповнити комплексною експортною та інвестиційною політикою

14.03.2018 15:03
Лібералізацію валютного регулювання треба доповнити комплексною експортною та інвестиційною політикою

Багаторічна вимога ділових кіл України щодо лібералізації валютного регулювання, зняття жорстких обмежень і термінів продажу валюти для експортерів може бути реалізована вже найближчим часом. Нагадаємо, ця позиція була сформульована в «Платформі економічного патріотизму» УСПП, програмах економічного розвитку інших бізнес-асоціацій, багато разів звучала на спільних заходах із урядом.  Наразі розроблений НБУ та підписаний Президентом законопроект «Про валюту» передано в парламент. У той же час в УСПП наголошують: документ не повинен стати черговою «точковою» новацією без комплексних заходів у сфері експортної політики та стимулюванні залучення  прямих іноземних інвестицій.

Прийняття згаданого закону про валюту дозволить проведення валютних операцій між резидентами та нерезидентами в іноземній і національній валюті без обмежень та валютного контролю.

«Ситуація на фінансовому ринку поки не показує стабільного покращення. Більшість інвестицій минулих років були спрямовані на рекапіталізацію окремих банків  після так званого «банкопаду». Щоб стримати інфляцію, НБУ швидкими темпами підвищує облікову ставку (наразі 17%), паралельно зростають  ціни та комунальні тарифи. Логічно, те, що  приносить валютні надходження – експорт, а також прямі капіталовкладення з-за кордону,  в разі створення сприятливих  умов  можуть показати зростання. Тільки тут потрібно вирішувати завдання комплексно: потрібна покращення та реалізація експортної стратегії, повноцінна діяльність ЕКА, стабільність «правил гри» на внутрішньому ринку та безумовне дотримання принципів верховенства права. До речі, саме останнє, а також вже нестача кадрів в Україні через значну трудову міграцію найбільше відлякують інвесторів», – каже президент УСПП Анатолій Кінах.  

Досі діяв механізм зупинки діяльності підприємств у разі порушення строків розрахунків за експортними та імпортними операціями – через величезні штрафи. Поза тим, виробництва із довгим циклом просто не встигали закрити це питання у визначені терміни, а більшість компаній і взагалі залежали від контрактів із іноземцями та прописаних в них вимог.

«180-денне повернення валютної виручки і штрафи за перевищення термінів за зовнішньоекономічними контрактами – це найбільше ставить палки в колеса бізнесу, що займається зовнішньоторгівельними  операціями. Ми неодноразово звертались до уряду та НБУ з тим, щоб змінити ці норми», – нагадав президент УСПП.

Щодо інвестиційної активності в Україні, переконаний Анатолій Кінах, то тут ще багато роботи. Перше, в Україні дуже низький рівень розслідування фінансово-економічних злочинів. За статистикою Фонду гарантування вкладів, з кількох тисяч позовів про впровадження кримінальних справ до суду доведено лише кілька десятків.  Потрібен захист інвестора і кредитора.

«Є ще багато питань до НБУ. Потрібне призначення врешті голови регулятора, майже рік як відтягується проведення спецзасідання Кабміну і Нацбанку спільно із бізнесом щодо доступу до кредитних ресурсів (хоча відповідне рішення прийняте вже давно). Натомість зростає вартість кредитів. Це негативно впливає на внутрішній ринок і притік інвестицій»,  – зазначив лідер ділової спільноти.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.