З ділових ЗМІ

Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…
Економічна правда // А якщо по-чесному? Сім кіл пекла легального бізнесу по-українськи
Чому в Україні складно, а іноді неможливо відкрити бізнес, і чому бізнес не…
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Механізм української системи держзакупівель ПРОЗОРРО може бути впроваджений в США

11.07.2017 13:07
Механізм української системи держзакупівель ПРОЗОРРО може бути впроваджений в США

Можливості та потенціал української системи ПРОЗОРРО може бути покладений  в основу створення аналогічної системи державних закупівель в США. Про це повідомив директор Науково-дослідного інституту державного управління і менеджменту (США) Олександр Ромен в ході круглого столу «Державні закупівлі: практики та можливості співпраці України та США», що відбувся в УСПП.

За словами Олександра Ромена, в США не існує єдиної системи держзакупівель (ДЗ), аналогічної ПРОЗОРРО. «На кожному з трьох рівнів – муніципальному, штатів та федеральному – діють різні агентства та механізми держзакупівель. В результаті потенційним постачальникам товарів та послуг державі не просто побачити весь комплекс заявок щодо держзакупівель, адже вони розпорошені по сотнях і навіть тисячам сайтів, – зазначив О.  Ромен. – Саме тому США зацікавлені в створенні єдиної системи державних закупівель, аналогічної українській електронній системі, в якій весь бізнес бачить всі тендери всіх держструктур».

Як відомо, в США вже створена робоча група, яка розроблятиме єдину систему моніторингу оголошених тендерів по всіх містах, штатах та федеральних органах США та збиратиме їх  на одному сайті. Це дозволить покупцям – держструктурам  зміцнити імідж прозорості та отримати більш низькі ціни за рахунок участі в тендерах більшої кількості учасників, а продавцям – бізнесу  розширити коло споживачів та обсяги збуту, особливо в сфері малого та середнього підприємництва.

«В Україні малий та середній бізнес отримав можливість брати участь в тендерах держзакупівель по всій країні, – зауважив  Олександр Ромен. –  В результаті бізнес отримав нові імпульси для розвитку».

Високий потенціал української електронної системи держзакупівель проілюстрував генеральний директор ДП «ПРОЗОРРО» Василь Задворний. За його даними, в системі вже проведено близько 1 млн. процедур. При цьому загальний обсяг торгів по ДЗ в Україні складає 300 млрд. грн. або трохи більше 10 млрд. дол. «Ці дані важливі ще в зв’язку з тим,  що 2,5 роки тому у нас взагалі не було ніякої статистики по ДЗ», – зазначив В. Задворний.

На думку віце-президента УСПП, координатора Центру підтримки експорту Дениса Краснікова, США – це величезний і цікавий ринок з обсягом, за найскромнішими підрахунками, близько 300 млрд. дол. Як вважає експерт, в Україні необхідне впровадження спеціальних освітніх програм для компаній, що бажають працювати на американському ринку держзакупівель, а УСПП планує запустити такі програми. Крім того, Центр підтримки експорту при УСПП вже почав роботу з рядом компаній щодо виходу на ринок публічних закупівель США. «Адже сучасні технології дозволяють продавати товари з будь-якої точки України в будь-яку точку США», – підкреслив Д. Красніков.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.