Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.
Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

На Херсонщині говорять про екологічні норми ЄС

13.06.2018 16:06
На Херсонщині говорять про екологічні норми ЄС

 

Вітчизняний бізнес має навчитися працювати за екологічними нормами ЄС, паралельно впроваджуючи  сучасні  проекти, які є актуальними в окремих регіонах. На  Херсонщині такими є  технології водовідведення та локального очищення стічних вод. Про це сьогодні говорять на міжнародній конференції в Херсоні,  організаторами якої виступають Українсько-литовська ділова рада за активної участі УСПП та Херсонської ОДА.

Захід проходить в рамках проекту «Розвиток міжнародного торгового потенціалу малих і середніх підприємств України», який фінансується МЗС Литви, Програмою розвитку співробітництва Східного партнерства ЄС.

Спікерами конференції є президент УСПП Анатолій Кінах,мер Херсона Володимир Миколаєнко, президент Асоціації інженерної екології  Литви  Рімантас Будріс, директор Інституту громадського  здоров’я ім. А. Марзеєва Андрія Сердюка тощо.  

«Конференція в Херсоні дозволить об’єднати навколо найважливішої проблеми регіону – водовідведення та локального очищення стічних вод – зусилля обласної влади, підприємців, в тому числі малого бізнесу, науковців,  фахівців з Литви з успішним досвідом роботи в ЄС та профінансувати проекти через кошти місцевих бюджетів та європейські гранти», – наголосив президент УСПП Анатолій Кінах.

Херсонщина разом із Миколаївською та Одеською областями найбільше відчувають дефіцит чистої прісної води. Так, за нормами ООН, в рік на людину повинно припадати не менше 1,7 тис. кубометрів води, інакше ситуація вважається критичною. В Херсонській області  цей показник – 0,22 тис. 

 Про низьку якість питної води у Херсоні  та області знають усі мешканці, адже 80%  її не придатні до вживання (якщо проаналізувати  за рекомендованими ВООЗ 95 показниками). Зношеність водопровідної мережі призводить до вторинного забруднення, потрапляння стічних вод у водойми, а для її модернізації потрібні неабиякі капіталовкладення.

Через концентрацію промислових об'єктів, сільських господарств, де вирощують чималу кількість овочів та ягід, в  регіоні високе  забруднення водойм та ґрунтів промисловими та побутовими відходами, добривами.Це все вкрай негативно впливає на стан здоров’я населення, екологію області.

Литовські партнери пропонують унікальні системи локального очищення стічних вод – для їх установки не потрібно модернізувати комунальні мережі, а отже – витрачати значні  кошти з бюджету, яких немає. За даними підприємств, що освоїли дані технології – економія коштів сягає 60%.

Низка районів Херсонщини звернулась до УСПП з проханням сприяти залученню інвестиційних коштів для реалізації інноваційних проектів із водовідведення та очищення. Нагадаємо, рік тому відповідний литовський грант за ініціативи УСПП був виділений для районної лікарні в м.Доброслав (Одещина). Представники УСПП, що активно посприяли даному проекту, свого часу зробили порівняльний моніторинг 4 областей: Одеської, Миколаївської, Херсонської та Вінницької. Херсонський регіон, зважаючи на зменшення прісної води в регіоні і відтак – засолення ґрунтів, потреби очищення водойм і стічних вод, є одним із пріоритетних для впровадження проектів. Зокрема, на зовнішню допомогу наразі очікує смт. Лазурне, керівництво якого відзначає, що через зношеність систем водовідведення в селищі санітарно-епідеміологічна ситуація є загрозливою для мешканців та відпочиваючих (таких налічується до 70 тис. людей за сезон).

Локальні очисні споруди, що пропонують литовці, мають високу – до 98% – ступінь очищення, їх потужність коливається від обслуговування як окремого котеджу, так і селища до 10 тис. осіб; малого, середнього підприємства. Не менш важливо, що така система потребує мінімальних затрат електроенергії, є довговічною, з простим обслуговуванням та повною автоматизацією процесу.

На конференції будуть обговорені і інші актуальні для регіону екологічні проекти. 

 

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.