Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.
Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Національний форум готує програму трансформації України

05.12.2017 15:12
Національний форум готує програму трансформації України

Національна стратегія трансформації України, яку разом підготують  громадянське суспільство, проєвропейські налаштовані політичні сили, представники влади України, держав-партнерів та ключових міжнародних інституцій, має забезпечити створення сучасної європейської держави. Про таке йшлося на  шостому  Національному форумі «Трансформація України», який відбувся нині в Українському домі. Участь у ньому взяли Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату  Патріарх Філарет,  Посол Литовської Республіки Марюс Януконіс, співголови депутатського об’єднання «Трансформація України» Леонід Козаченко та Іван Кириленко, президент УСПП Анатолій Кінах, координатор Національного форуму Михайло Харій, голова Федерації профспілок України Григорій Осовий,   а також  представники громадянського суспільства, уряду і бізнесу, зарубіжні експерти.  

«Нині Україна проходить дуже серйозні іспити. Влада не спроможна подолати корупцію, стрімко падає довіра до держави. До цього додамо відсутність стратегічних програм модернізації, загрозу майбутнім поколінням у вигляді консервації кризи ( а саме це слід очікувати від щорічного економічного приросту  в 2-3 %, зростання почнеться з 7-8%), погіршення структури економіки з втратою наукоємних, технічно складних сфер та їх заміну  сировинними, прогресуючу трудову міграцію, погану  демографічну ситуацію тощо. Але наша мета – не поширювати песимістичні настрої, а підсилювати вплив громадянського суспільства на розвиток країни, переконувати владу у необхідності формування стратегії та планів трансформації держави, об’єднувати зусилля   української громади та міжнародних партнерів для плодотворної роботи заради досягнення  мети, для чого, власне, і створений цей суспільний майданчик»,  – каже член Наглядової ради форуму, президент УСПП Анатолій Кінах.  

Учасники дискусії підкреслили, що як партнери  з української сторони, так і міжнародні знаходяться на важливому етапі  підготовки багатосторонньої програми трансформації України. Йдеться про поєднання чітких програмних підходів, розуміння національних інтересів України у паритеті з інтересами її партнерів, використання досвіду «нової Європи» (країн Східної Європи  та Балтії)  задля створення сучасної та якісної стратегії розвитку нашої держави.  

Форум закликав українські політичні сили і владу переступити через розбіжності і виробити об’єднуючий порядок денний для подальшої роботи.  Так, длярозробки та реалізації запланованої стратегії пропонується створити громадсько-владну структуру, що складатиметься із міжфракційного депутатського об’єднання «Трансформація України» (вже діє), відповідної урядово-парламентської комісії та координаційної ради з питань розробки НСТУ. Таким чином, об’єднання зусиль по всій владній та громадській вертикалі, із залученням міжнародних партнерів, представників донорських фінансових організацій, дасть змогу не лише розподілити зони відповідальності, але й перевести заплановане в практичну площину у максимально швидкі терміни.

«Україна повинна підтвердити свою європейськість не лише лозунгами, але й діями – перш за все, виконанням власних «домашніх» завдань. Крім подолання сумнозвісної корупції, це  означає виконання більшості вимог, яких повинна дотримуватись кожна країна-член ЄС і які викладені в копенгагенських критеріях:

  • політичні – досягнення країною-кандидатом стабільності установ, які гарантують демократію, верховенство закону, дотримання прав людини й захист прав меншин;
  • економічні – наявність розвинутої ринкової економіки та здатність витримати тиск конкуренції й ринкових сил у межах ЄС;
  • членські – спроможність узяти на себе зобов’язання, що випливають із членства в ЄС, зокрема, визнання завдань політичного, економічного та валютного об’єднання», – зазначили учасники форуму.

Форум затвердив рекомендації «План трансформації України – об’єднавчий порядок денний для країни» та резолюцію.  До рекомендацій включена вимога більш активно задіяти у підготовці документів трансформації  українську діаспору, більший акцент зробити за зовнішньоекономічну політику, активно працювати за секторальним напрямками, перш за все – агропромисловим.

«Зміна якості системи полягає в зміні якості і змісту діалогу влади і громадянського суспільства. Це не має бути імітація спілкування або зворотного зв’язку, це має бути повноцінний, прозорий, чесний, відповідальний, з високою взаємною повагою, з ефективними результатами цивілізований діалог. Для нас це не просто ознака Європи, це подушка безпеки. Саме вона має стати на заваді безладу, який очікує країни, де влада і суспільство не чують один одного», – підсумував член Наглядової ради Національного форуму «Трансформація України» Анатолій Кінах.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.