Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.
Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Низькі доходи і висока міграція – ось що має бути на порядку денному влади в першу чергу

14.02.2018 12:02
Низькі доходи і висока міграція – ось що має бути на порядку денному влади в першу чергу

Україна «борсається» в викривлених пріоритетах – доки «покращенням» називається незначний ріст ВВП,  в усіх європейських та багатьох інших країнах світу дбають про високу якість та стандарти життя людей, за якими й судять за рівнем  економічного розвитку держави. За даними британських аналітичних центрів, по рівню життя населення Україна – на 112 місці в світі. При тому, як визнають міжнародні партнери,  потенціал у нас величезний. Інша річ, що він тане з часом за відсутності системних дій з його розкриття та розвитку на державному рівні. На цьому наголосив президент УСПП Анатолій Кінах в прямому ефірі національного радіо.

На запитання ведучого, чи означає зниження на 9% протестних настроїв населення більше  задоволення громадянами рівнем життя, екс-прем’єр-міністр, лідер ділової спільноти відповів, що це скоріше означає зосередженість людей на виживанні та зневіру в активній громадянській позиції.

«Тривожно, бо в цьому вакуумі можуть відбуватись неприємні події. Активне громадянське суспільство, діалог влади і народу,  спільні погоджені  дії по виходу з кризи та забезпеченню національних інтересів – ось запорука міцності країни. Нині ж посилюється трудова міграція, має місце депопуляція.  За рік «щезає» 200 тис. людей, і чомусь уряд, парламент не бачать в цьому проблеми – питання досі не розглянуто на державному рівні!  Тому ділова спільнота жорстко ставить перед урядом, ВРУ  вимогу провести як мінімум 2 спеціалізовані засідання – з запобігання трудовій міграції та деіндустріалізації і прийняти за їх результатами нормативні акти і програми до термінового виконання. Сировинна Україна не конкурентоздатна – немає жодного прикладу країн з такою економікою, що була б успішною», – підкреслив президент УСПП.

Анатолій Кінах висловив нерозуміння широкої реклами підвищення мінімальної зарплати на 1-1,5 тис. гривень, при чому споживчий кошик залишається значно дорожчим,  а прірва між доходами громадян збереглась, якщо не збільшилась.

«Особливо це стосується чиновників, що мали б персонально відповідати за такі речі. До прикладу, як НАК  «Нафтогаз» ліквідував дефіцит свого  бюджету? Через зростання тарифів для населення.  Водночас зарплати в структурі в десятки і десятки разів вищі, ніж в середньому по країні, це цинічне відношення до держави і до людей», – вважає лідер ділової спільноти.

 «За останні роки не було системного звіту уряду перед прийняттям бюджету чи закінченням року. А саме це потрібно: правдиві оцінки, щоб ми знали, куди рухатись, як нівелювати кризові впливи. Це має бути спільне рішення уряду, реального сектору економіки, громадянського суспільства», – підсумував А.Кінах.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.