Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.
Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Підприємництво закликає Раду прийняти законопроект про запобігання тиску на бізнес

13.11.2017 17:11
Підприємництво закликає Раду прийняти законопроект про запобігання тиску на бізнес

Ділова спільнота України підтримала розроблений спільно із урядовцями законопроект про запобігання тиску на підприємництво з боку правоохоронних органів, судів тощо. До нього ввійшли пропозиції провідних  бізнес-асоціацій, в тому числі і за результатами відповідних круглих столів в УСПП, Антикризовій раді громадських організацій тощо. Документ має на меті не лише захистити права підприємництва, але й приватну власність в Україні як таку. Наразі ділове співтовариство сподівається на його якнайшвидше ухвалення Верховною Радою – уже на цьому пленарному тижні. Відповідне звернення буде направлено до парламенту.

Про це йшлося під час зустрічі глави уряду Володимира Гройсмана із представниками основних бізнес-асоціацій України та підприємницьких об’єднань. Участь в ній взяв президент УСПП, голова Антикризової ради громадських організацій Анатолій Кінах.

«Прийняття даного закону дозволить створити більш цивілізовані умови для ведення бізнесу в Україні, що важливо і з точки зору притоку інвестицій. Незахищеність прав власника та інвестора надзвичайно шкодить розвитку ділового клімату», - наголосив він.

Так, за критерієм «захист прав власності» дослідження Всесвітнього економічного форуму, Україна займає 128 місце серед 137 досліджуваних. За словами президента УСПП, високий рівень корупції, непоодинокі випадки необґрунтованих обшуків, «масок-шоу», рейдерства тощо поволі нищать бізнес- та інвестиційний клімат.

Наразі контролюючі функції по відношенню до бізнесу мають більше 40 міністерств та відомств, сюди можна ще додати і органи місцевої влади. На жаль, часто підприємництво розглядається чомусь як потенційний «злочинець», а не внутрішній інвестор, що сприятиме створенню нових робочих місць і збільшенню доходів бюджету.

Законопроект передбачає недопущення вилучення серверів, оригіналів документів, силових «масок-шоу».  Будуть визнаватись недопустимими докази, отримані під час обшуку, на який не було допущено захисника. Це попередить можливі фальсифікації і порушення з боку правоохоронців. Якщо слідством не знайдено порушень і звинувачення зняті, ніхто не зможе повторно їх вносити і цим постійно тиснути на підприємця, який довів свою доброчесність. Передбачені жорсткіші вимоги до термінів розслідування, відповідальності посадових осіб, вдосконалений порядок обшуку та ін.

Бізнес закликає парламентарів не затягувати із прийняттям даного закону, що повинен підвищити рівень захищеності підприємництва та приватної власності в Україні. 

Нагадаємо, на початку листопада законопроект був схвалений Кабінетом Міністрів України і переданий в Парламент для подальшого розгляду та ухвалення.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.