Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

Укрінформ // Рада ухвалила закон про "єдине митне вікно"
Верховна Рада внесла зміни до Митного кодексу та деяких інших законів щодо запровадження…
LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Податкову і валютну лібералізацію слід доповнити ефективною експортною та інвестиційною політикою

05.07.2018 12:07
Податкову і валютну лібералізацію слід доповнити ефективною експортною та інвестиційною політикою

Два роки підприємці та ділові організації України домагалися заміни дискредитованого в реальних умовах податку на прибуток податком на виведений капітал (ПнВК). Ця позиція неодноразово обговорювалась в УСПП за участі представників держорганів, громадських експертів, лобіювалась ними на урядово-парламентському рівні. Крига скресла: днями Президент П.Порошенко на зустрічі із бізнесом прилюдно підписав відповідний законопроект. Нагадаємо, напередодні був прийнятий і закон «Про валюту», що покликаний лібералізувати валютне регулювання.

В УСПП та Антикризовій раді громадських організацій наголошують: ці нормативні акти повинні бути доповнені зваженою експортною та інвестиційною політикою. Також за лаштунками залишились «компенсаторні заходи» для бюджету, потрібні для реалізації ПнВК.

«Які це будуть заходи, наскільки виважені та ефективні – від цього залежить і розвиток бізнесу, і економіки в цілому», – каже президент УСПП А.Кінах.

Нагадаємо, такі компенсатори потрібні, адже, за розрахунками Мінфіну, бюджетні втрати від впровадження податку складуть 25 млрд. грн. в перший рік. Ідея податку на виведений капітал полягає в наступному: оподаткуванню підлягають лише кошти, які виводяться з бізнесу. Ставки розподіляються: 15% – на виплату дивідендів, 20% на прирівнювані платежі (роялті, фіндопомога, донарахування за ТЦУ тощо). Таким чином, значно знижується податкове навантаження на бізнес. Також це виводитиме підприємництво з тіні: компаніям стане вигідно показувати прибуток – це спростить залучення кредитів та інвестицій.

Також в УСПП закликають не лишати закон «Про валюту» єдиною інновацією в цій сфері. Наразі є гостра потреба комплексних заходів в  експортній політиці та стимулюванні залучення  прямих іноземних інвестицій.

«Більшість інвестицій минулих років були спрямовані на рекапіталізацію окремих банків  після так званого «банкопаду». Щоб стримати інфляцію, НБУ швидкими темпами підвищує облікову ставку (наразі 17%), паралельно зростають  ціни та комунальні тарифи. Тому потрібно вирішувати завдання комплексно: потрібне покращення та реалізація експортної стратегії, повноцінна діяльність ЕКА, стабільність «правил гри» на внутрішньому ринку та безумовне дотримання принципів верховенства права. До речі, саме останнє, а також вже нестача кадрів в Україні через значну трудову міграцію найбільше відлякують інвесторів», – каже президент УСПП.  

Діловий союз напостоює на вирішенні і інших нагальних для підприємництва питань, висловлених бізнесом у тому числі і на зазначеній зустрічі із Президентом: тиск на бізнес з боку правоохоронних, контролюючих органів,  розвиток залізничної інфраструктури вантажних перевезень,  проблема повернення старого ПДВ, боротьба з контрабандою та ін.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.