Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

Укрінформ // Рада ухвалила закон про "єдине митне вікно"
Верховна Рада внесла зміни до Митного кодексу та деяких інших законів щодо запровадження…
LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Промисловці вимагають прийняття комплексної Енергостратегії - уряд розглядає проект

11.08.2017 11:08
Промисловці вимагають прийняття комплексної Енергостратегії - уряд розглядає проект

Урядовці розглядають проект енергетичної стратегії до 2035 року. Півроку тому підприємці та промисловці відкрито закликали останніх пришвидшити прийняття документу, адже попередні заходи в цій сфері не відповідають тим викликам, перед якими опинилась країна. Сюди належить диверсифікація постачань палива, потреба здешевлення енергії для промислових підприємств та споживачів, яка надзвичайно зросла в ціні, висока енергозатратність виробництв та комунальних компаній. Акцент має бути на зростанні частки відновлюваної енергетики, що відповідає не лише логіці розвитку ринку, але й міжнародним зобов’язанням, взятих на себе Україною.

Таку думку висловили в УСПП та Антикризовій раді громадських організацій.

Нагадаємо, згідно із проектом стратегії, до 2025 року прогнозується зростання частки відновлюваної енергетики до рівня 12% (наразі коливається на рівні 5-6%).

«Питання енергетичної безпеки, особливо за останній період, визначають конкурентність української економіки, а також захист економічних і політичних інтересів України. Тому документ, що приймається, повинен бути комплексним: враховувати шляхи подолання тих проблем, які вже існують, та водночас містити складову розвитку», - зауважив президент УСПП Анатолій Кінах.

Ділова громада за останні роки  напрацювала детальні пропозиції в цьому напрямку, що були передані в розпорядження урядовців. Окрім того, більшість моментів були враховані і в рішенні засіданні РНБО, що відбулося вже більше 2 років тому. Йшлося про потребу переведення ТЕЦ на газову групу вугілля, модернізацію теплоблоків в цілому, розробку чесної тарифної політики. Але зазначене завдання було фактично зірване.

«Стратегія, в разі її прийняття, повинна унеможливити такі абсурдні ситуації, коли держава сама стримує розвиток проектів відновлювальної енергетики, притоку інвестицій. Спроба НКРЕКП «дерти» за підключення до електромереж величезні суми, ввести абонентну плату  - була подолана одностайною позицією ділової спільноти та експертів. Адже розвитком альтернативної енергетики в Україні цікавляться інвестори із Саудівської Аравії, Ізраїлю, Литви - йдуть конкретні запити. Для енергетичної безпеки такі проекти життєво необхідні. Плюс модернізація ТЕЦ. Тільки консенсус між державними регуляторами, споживачами  та виробниками енергії дасть змогу розвивати цю сферу», - переконаний президент УСПП.

Експерти союзу пропонують впровадити і моніторинг реалізації державної політики в енергозбереженні, включаючи систему стимулів та контролю ефективного використання енергоресурсів -  на основі оптимального балансу адміністративних і економічних методів. 

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.