Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

Урядовий кур'єр // Економіка України за січень — травень 2018 року
Чисельність наявного населення в Україні, за оцінкою, на 1 травня 2018 р. становила…
Укрінформ // Рада ухвалила закон про "єдине митне вікно"
Верховна Рада внесла зміни до Митного кодексу та деяких інших законів щодо запровадження…

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Промисловці закликали главу уряду разом розробити механізми здешевлення кредитів для бізнесу

05.09.2017 13:09
Промисловці закликали главу уряду разом розробити механізми здешевлення кредитів для бізнесу

Фінансовий голод – одна із найбільших проблем українського підприємництва на даному етапі. Ситуація із нестачею оборотних коштів плюс високе фіскальне навантаження, застаріле обладнання, значна  енергозатратність на виробництво, вартість тарифів тощо обумовлюють низьку  конкурентоспроможність вітчизняної економіки.  І хоча офіційна ставка НБУ за останній рік дещо знизилась, комерційні банки не поспішають кредитувати бізнес у достатній мірі та за прийнятними ставками (наразі середня ставка на рівні 18-26%). УСПП, Антикризова рада громадських організацій  ще в квітні ініціювали та домоглися рішення  Кабміну про проведення спільного із Нацбанком засіданні з проблеми доступу до кредитних ресурсів.  У середині вересня постає питання – чому воно досі не проведено?  У союзі кажуть: його необхідно провести не пізніше  жовтня, адже прийняті на ньому рішення потрібно буде узгодити із держбюджетом та планом подальшої законотворчої роботи уряду на 2018 рік. Про це йдеться у листі УСПП до Прем’єр-міністра України В.Гройсмана.

 «Висока вартість кредитів заважає нарощуванню темпів виробництва конкурентоздатної продукції. Промислове виробництво перебуває в нездоровому коливанні: +3% в червні та –2,6% вже у липні. А це питання виживання на внутрішньому та зовнішніх ринках. Нажаль, поки що в країні найвигідніше – це експортувати сировину за досить низькими цінами, на яку  є попит в ЄС, Азії та США. Але тоді марно сподіватися на стійкий  ріст економіки та дивуватися  буксуванню в реалізації реформ», – наголосив президент УСПП Анатолій Кінах.

Експерти союзу наголошують: необхідно визначити такі пріоритети грошово-кредитної і фінансової політики, які стимулюватимуть розвиток секторів реальної української економіки. Поки що ж ставки високі, та й ризики непрацюючих кредитних портфелів теж. Так,  рівень  кредитів, виданих в економіку у квітні цього року порівняно із кінцем 2016 р. зменшився на 3% (близько 32 млрд грн).

В УСПП розраховують, що за результатами засідання будуть ухвалені конкретні механізми здешевлення кредитних ресурсів для підприємств реального сектору економіки. Такі рішення мають бути обов’язково узгоджені  з держбюджетом на 2018р., основами соціально-економічно політики  та відповідним планом діяльності уряду. 

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.