Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.
Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Роботодавці представлять план дій з збереження трудового потенціалу України

07.03.2018 11:03
Роботодавці представлять план дій з збереження трудового потенціалу України

Сторона роботодавців ініціювала перед урядом та профспілками проведення спеціального засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради, повністю присвячене єдиному питанню: збереженню та розвитку трудового потенціалу країни. Адже наразі ситуація неоднозначна: на фоні стрімкого скорочення населення  в країні росте трудова міграція. За кордоном, за різними підрахунками, вже працевлаштувались до 7 млн. українців, і ця динаміка не зменшується. Засідання заплановане вже за місяць, водночас в Спільному представницькому органі роботодавців (СПО) завважили: результатом має стати не банальне обговорення, а прийняття а реалізація цілком конкретних нормативних актів. Таку позицію висловив голова ООРУ, президент УСПП Анатолій Кінах. Він є співголовою сторони роботодавців в Національній тристоронній раді.

«Це обговорення і матеріали, що будуть представлені нами, мають стати основою для цільового засідання уряду та прийняття цілком конкретних нормативних документів – постанови, рішення тощо. У роботодавців є розроблені пропозиції, в тому числі – щодо реалізації пілотних проектів в регіонах. Мається на увазі синергія промисловців і підприємців,  освітніх центрів, бізнесу та держави», – наголосив Анатолій Кінах.

Він розповів, що на прохання ООРУ Інститут демографії підготував актуальну аналітику, що показує невтішну картину. За роки незалежності Україна втратила 10 млн.  громадян (з урахуванням окупованого Криму). На 63 новонароджених приходиться 100 смертей, при цьому населення стрімко старіє. Адже серед трудових мігрантів більшість складає  молодь 30-44 років,  найбільш економічно активна частина суспільства.

За іншими експертними оцінками, сьогодні за кордоном працюють до 7 млн. українців. Трудова міграція українців до Польщі, Чехії, Угорщини стає усе більш масовою, при цьому спостерігається тенденція до скорішого врегулювання статусу проживання і працевлаштування в країнах ЄС. Характерною складовою міграційних процесів є інтелектуальна трудова міграція.  За останні роки Україна втратила понад 20 тисяч молодих дослідників. У загальній кількості населення економічно активна частка наразі не досягає 50%.

«При всіх цих тенденціях ми бачимо відсутність адекватних дій та навіть намірів скоригувати державну політику в економічній, міграційній сфері тощо, щоби створювати робочі місця в Україні, підняти рівень профтехосвіти тощо», – каже А.Кінах.

Лідер УСПП розповів, що вже мав зустрічі із головами профільних комітетів парламенту з цього приводу і вони готові долучитись до напрацювання загальнодержавних механізмів збереження трудового потенціалу. Тому засідання НТСЕР, що планується на кінець березня, повинне бути максимально результативним.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.