Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.
Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Розвиток внутрішнього ринку спинить високі темпи трудової міграції

13.11.2017 12:11
Розвиток внутрішнього ринку спинить високі темпи трудової міграції

Невтішна демографічна та трудова ситуація в Україні заважає економічному розвитку та може перерости в серйозну проблему на рівні вже національної безпеки. В державі наразі залишилось 35-36 мільйонів громадян, а молоді кваліфіковані спеціалісти прагнуть працевлаштуватись за кордоном. На фоні цих показників, на тривожність яких вже звертають увагу і міжнародні партнери, інвестори, в державі, як не парадоксально, відсутня сучасна міграційна політика, програми збереження і розвитку трудового потенціалу тощо. Більше того – попри високу смертність, медична реформа як така не відбулася – прийняті лише точкові зміни, які не оновлять в цілому систему охорони здоров’я.

Про це заявив президент УСПП Анатолій Кінах в ефірі телеканалу NewsOne.

«За вісім місяців цього року чисельність українців зменшилася на 139,6 тисяч. На 61 немовля - 100 смертей. За прогнозом, за рік буде до мінус 200 тисяч. Тобто, такий обласний центр, як Луцьк, Тернопіль, два Ужгорода зникають», - сказав А.Кінах.

Також, за словами лідера ділової спільноти, динаміка виїзду українців на роботу в Польщу, Угорщину, Чехію зростає. Оскільки середній вік трудових мігрантів з України становить 34-35 років, це негативно впливає на внутрішній ринок, що відчуває брак досвідчених, кваліфікованих кадрів.

Коментуючи медичну реформу, президент УСПП заявив, що спочатку потрібно було провести реальну діагностику справ. На цьому наголошували роботодавці, експерти, в тому числі – і в комунікаціях з урядом. Закон, що ухвалений в цьому напрямі – лише частина того, що має бути прийнято – а саме державну програму. Це мають бути комплексні розрахунки: ресурсів, етапів, підготовкою кадрів тощо, чіткі механізми реалізації реформи та ін.

«Перед тим, як проводити медичні реформи, а вони однозначно необхідні, проведіть хоча б діагностику реального стану справ, що відбувається зі здоров'ям людей, включаючи фактор платоспроможності», - сказав А.Кінах.

У планах УСПП– проведення спільного з КМУ засідання по розвитку трудового потенціалу, участь в якому мають взяти роботодавці, експерти, громадські організації. В діловій громаді переконані, що спільні зусилля бізнесу та влади в цій царині дозволять виправити ситуацію та вести мову про збільшення кількості робочих місць та прибутків громадян власне в Україні, а не за кордоном, вже в найближчій перспективі.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.