Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.
Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Сміттєпереробка в Україні дозволить швидко вирішити проблему звалищ та давати до 1 млрд кубометрів газу щороку

15.02.2018 13:02
Сміттєпереробка в Україні дозволить швидко  вирішити проблему звалищ та давати до 1 млрд кубометрів газу щороку

 

Проблема із величезною кількістю побутових відходів, з якими стикнулися як окремі великі міста, так і цілі регіони України, може бути вирішена із користю – для економіки та екології. Наразі до 93% такого сміття акумулюється на полігонах, водночас із цього можна було бвиробляти 3,5 млн Гкал теплової енергії та 1,2 млрд кВт*год електроенергії щорічно.

Про це йшлося на круглому столі «Використання твердих побутових відходів як джерела енергії для виробництва теплової та електричної енергії в Україні», організованому УСПП спільно з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України.

«З 10 млн. тон відходів на рік тільки 2% переробляється в енергоресурси. Тут є величезні можливості.  Причому, це стосується як економіки – ми повинні зменшувати енергозалежність ззовні, так і стану здоров’я населення, адже несортовані, звалені в неналежних місцях відходи отруюють повітря і грунт», – наголосив президент УСПП Анатолій Кінах.

Він завважив, що Україна має зобов’язання з адаптації до стандартів та регламентів ЄС, норми поводження із побутовими відходами передбачені  внутрішнім  законодавством.  І збір, утилізація та переробка останніх має здійснюватись в рамках державно-приватного партнерства.

Нагадаємо, УСПП на прохання київської влади знайшов інвесторів із КНР, що готові спроектувати та побудувати сміттєпереробний завод на Київщині. Наразі робота в даному напрямі триває.

За словами голови Держенергоефективності Сергія Савчука, Україна значно відстає від європейський сусідів у сфері ефективного використання побутових відходів. Так, Швеція переробляє 100% таких та навіть експортує сміття за кордон.

«Побутові відходи мають значний енергетичний потенціал, який в Україні майже не використовується. За розрахунками Держенергоефективності, з 10 млн. тон побутових відходів, які потрапляють на полігони, можна заміщувати близько до 1 млрд м3 газу щорічно», – наголосив він.

Присутній на заході представник профільного комітету Верховної Ради нардеп Віталій Сташук підкреслив, що в уряді та парламенті, на жаль, досі немає чітких поглядів, як вирішити цю проблему в Україні.

Учасники круглого столу зійшлись на тому, що потрібно сформувати модель поводження з відходами в Україні. Тверді побутові відходи (ТПВ) можуть вивозитись ліцензованими перевізниками на сміттєпереробні заводи. Там повинно відбуватись сортування та переробка їх в біогаз, теплову енергію тощо. Головною ідеєю є створення конкурентних умов переробки ТПВ і, як наслідок, – зменшення тарифів. Також очікується, що завдяки таким заходам площа звалищ значно скоротиться і туди потраплятиме не більше 15-20% відходів.

Було вирішено сформувати експертну групу, котра напрацює пропозиції щодо необхідних нормативних змін та направить їх до Кабміну та парламенту.

 

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.