Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

Укрінформ // Рада ухвалила закон про "єдине митне вікно"
Верховна Рада внесла зміни до Митного кодексу та деяких інших законів щодо запровадження…
LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Спиртова галузь потребує негайного реформування

07.09.2017 15:09
Спиртова галузь потребує негайного реформування

Попри значний потенціал спиртової галузі країни, який складається з наявної виробничої та сировинної   бази, значного попиту на внутрішньому, а спирт  використовують 150 видів виробництв,  та зовнішньому ринках (ЄС готовий закупати у нас етанол і встановив спеціальну квоту), ця сфера переживає занепад та потребує негайного реформування. Ситуація в галузі однозначно оцінюється суспільством як вкрай корупційна. Про таке йшлося на круглому столі «Реформування спиртової галузі в Україні: час приймати рішення», організованому  УСПП, ТПП та Радою підприємців при КМУ.

Якщо в 2007р. країна виробляла 31 млн    дал, то в 2016р. – лише 11 млн. дал спирту, експорт в 2007 становив 12 млн. дал, в 2016р. – 1,2 млн. дал. Мінімум на 46 % збільшилося  тіньове виробництво  спирту, від чого втрати бюджети виросли в 10 разів.  Мільярдами виміряються збитки спиртових підприємств за останні роки, застарілою є виробнича база. Чи є рецепт прискореного виведення галузі з кризи, враховуючи, що деякі втрати можуть бути незворотними, а тисячі працівників потребуватимуть соціального захисту і подальшої роботи?

Увазі учасників  обговорення –  представників влади, ділового співтовариства та експертів–науковців були представлені два законопроекти з приватизації галузі,  підготовлені Офісом підтримки реформ при Мінагрополітики та народним депутатом І.Лапіним. Обидва викликали багато запитань – вони містять важелі адміністративного впливу,  не гарантують  необхідної швидкості виходу з кризи.

«Ми підтримуємо приватизацію спиртової сфери – однак не як самоціль, а як частину продуманої державної політики з реформування цього важливого напрямку АПК, яка буде впроваджуватися комплексно, з урахуванням і перспектив, і реального стану справ. Приватизація ж, на наш погляд, має відповідати наступним вимогам – привести ефективного власника, забезпечити достатнє надходження інвестицій для модернізації, збільшення продукту і зростання його якості, тобто  відчутного подальшого розвитку.   Приватизація з метою латання дір в бюджеті та наступне  проїдання отриманих коштів сфері, яка перебуває в затяжній системній кризі,  нічого не дасть», – наголосив президент УСПП, голова Антикризової ради громадських організацій Анатолій Кінах. 

Учасники круглого столу  ухвалили рекомендації реформування спиртової галузі, де наполягають на прозорому та конкурентному проведенні приватизації підприємств спиртової та лікеро-горілчаної промисловості, заходах з детінізації та демонополізації ринку спирту, залученні механізмів державно-приватного партнерства для скорішого вирішення проблем спиртової  сфери, співпраці з експертним середовищем, діловими колами країни.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.