Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.
Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Судова система в діалозі із підприємництвом напрацьовуватиме якісні зміни

21.04.2017 14:04
Судова система в діалозі із підприємництвом напрацьовуватиме якісні зміни

Судова система стає відкритішою для діалогу та пропозицій підприємництва. У Вищому господарському суді України переконані, що законодавчі, юридичні норми повинні спрощувати роботу бізнесу, а не ставати перепоною для нього. Таку ж думку вже давно висловлюють і в діловому середовищі. Зокрема, наголошують на потребі посилення верховенства права, захисту прав власників та інвесторів, адже це напряму впливає на конкурентоспроможність економіки та довіру інвесторів. 

Про це йшлося на круглому столі «Роль суду як основного інструменту охорони законних прав власників бізнесу та безпеки підприємництва. Захист від адміністративного впливу» за участю представників об’єднань українського бізнесу та профільних організацій. Співорганізаторами виступили Вищий господарський суд України та УСПП. 

Учасники спільно обговорили найбільш актуальні питання: відкритість і прозорість судової системи для бізнесу, участь громадянського суспільства в судовому процесі тощо. Окремою темою стало верховенство права і єдина судова практика як запорука залучення інвестицій в Україну. 

«Верховенство права і його якісне забезпечення в країні – це основа розвитку економіки та притоку інвестицій. Наразі ж, недостатній рівень захисту прав власників відлякує потенційних інвесторів і цифри капіталовкладень не такі вже вражаючі: з 3,4 млрд. доларів минулоріч іноземних інвестицій 2,2 млрд. пішло на до капіталізацію дочірніх структур, фінансових установ. Тобто для реального сектору лишилось не так і багато. Тому необхідно в діалозі влада-громадськість-бізнес формувати чіткі напрями реформ – чи то пенсійної, чи судової, адже вони є ключовими та впливають на нашу конкурентоспроможність», - зазначив президент УСПП Анатолій Кінах. 

З ним погодився і Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов. Він зазначив, що їм якраз і не вистачає добре налагодженого зворотного зв’язку із діловим середовищем. Адже останнє є не тільки «споживачем» «послуг» господарських судів, але й головним експертом і оцінювачем їх якості. Б.Львов відзначив, що свого часу за підтримки і бізнесу, і експертів та науковців потреба подальшого існування господарських судів була відстояна. Наразі саме вони за статистикою показують високий рівень якості прийнятих рішень. 

«А ті проблемні питання, які виникають в їх діяльності, можливо та необхідно вирішувати разом із експертами із реального сектору економіки, дослухаючись до позиції підприємництва. Передусім, переконаний, що Господарський кодекс, з деякими удосконаленнями, має функціонувати і надалі та стати своєрідною настільною книгою підприємця, де буде чітко, просто і зрозуміло викладено все: від реєстрації до ведення діяльності і закриття», - вважає голова Вищого господарського суду. 

В свою чергу, президент УСПП Анатолій Кінах повідомив, що і бізнес прагне посилити власну правову свідомість. Так, разом із Офісом бізнес-омбудсмена, іншими партнерами, підприємцями і промисловцями готується кодекс доброчесності підприємництва, який боротиметься із правовим нігілізмом та стане своєрідним моральним орієнтиром у правовідносинах. До цього процесу було запрошено і представників Вищого господарського суду.

Рекомендації, прийняті після спільного обговорення представників господарських судів та бізнесу основних проблем у господарських правовідносинах, випадків рейдерства і його запобіганню тощо будуть оприлюднені та направлені керівництву держави. 

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.