Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.
Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Україна повинна навчитись нарешті підтримувати національного виробника

12.03.2018 12:03
Україна повинна навчитись нарешті підтримувати національного виробника

Підтримка національного виробника, створення робочих місць на внутрішньому ринку – політика, яка провадиться всіма розвинутими країнами світу. Так вимірюється ефективність економічного менеджменту держави. Найбільш яскравим прикладом є нинішня політика президента США Дональда Трампа, яка, втім, інколи проводиться навіть всупереч вимогам СОТ. Звичайно, Україні не слід порушувати міжнародні правила, але варто розуміти: необхідно виробляти власні механізми розвитку внутрішнього ринку, конкурентоспроможності  вітчизняної продукції та експортної політики.  Поки що , на жаль, ці завдання вирішуються в Україні повільно та безсистемно. Таку думку висловив президент УСПП Анатолій Кінах в ефірі телеканалу «Рада».

«Розвитком власної економіки, локального виробництва займаються всі країни світу. За рік каденції Трампа в США створено 2 млн. робочих місць. Що роблять в Україні? Мало не соромляться приймати хоч якісь легкі дієві механізми. Або все стримують корупційні схеми. Прикладів чимало. Так, у Києві закупили трамваї на суму близько 2 млрд. грн. у польської фірми. У той же час, у Львові підприємство «Електрон» виготовляє українські трамваї із локалізацією виробництва 70%. Продукт постачається, в тому числі, і на експорт. Водночас, український виробник програє з різницею в ціні всього 1 тис. грн. на державних закупівлях. А це кошти платників податків. У всіх державах цей ресурс максимально спрямовується на розвиток внутрішнього ринку та створення робочих місць», – каже президент УСПП.

Головною проблемою він вважає відсутність комплексної стратегії економічного, в тому числі – і промислового розвитку.

«Серйозні програми імпортозаміщення, локалізації виробництва, доступу до фінансових ресурсів, митні регулятори тощо – ось що потрібно. Той же критичний імпорт – якщо бізнесмен хоче модернізувати своє виробництво, але в державі не виробляється обладнання, потрібно за мінімальними митними ставками дати змогу йому отримати відповідні механізми, технології», – підкреслив лідер ділової спільноти.

На запитання журналіста про те, чи враховує жваво обговорюваний законопроект «купуй українське» ці речі, Анатолій Кінах відповів, що документ спрямований саме на це, хоча він і потребує доопрацювання.

«З іншого боку – не можна заявляти на всіх рінях, що він порушує умови СОТ,  що МФВ не дасть транш через нього і т.д. Такі маніпулювання неприпустимі», – вважає він.

Лідер УСПП розповів також, що нещодавно бізнес, експерти разом із парламентарями розглянули ще один законопроект про підтримку промислового розвитку України. Засідання транслювалось у прямому ефірі і підприємництво має сподівання, що до роботи над документом долучаться представники всіх політичних сил з тим, щоб запропоновані механізми для індустрії були прийняті до початку нового бюджетного процесу.

«Україна повинна знайти баланс між співпрацею із міжнародними партнерами та опорою на внутрішній потенціал – ресурсний, науково-технічний, природний тощо. Звичайно, потрібно залучати зовнішні  інвестиції , шукати партнерства, але знову ж таки – не в збиток національним інтересам.  Необхідне програмне уявлення того, як розвивати сфери економіки в країні: не підтасовуючи ці рішення під вибори, не приймаючи лише якісь точкові зміни, що не вирішують проблему комплексно тощо», – наголосив Анатолій Кінах.

«Біда, коли висмикують якісь кон’юнктурні речі, не бачачи цілої картини, взаємозв’язків, етапів, механізмів досягнення кінцевої мети – зростання ВВП та добробуту населення. Такими темпами держава розвиватись не може: нам треба мати чітку стратегію розвитку», – підсумував президент УСПП. 

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.