Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.
Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Україна ризикує покинути загальноєвропейську газотранспортну систему

07.02.2018 14:02
Україна ризикує покинути  загальноєвропейську газотранспортну  систему

Занепокоєння офіційного Києва та європейських інституцій щодо плану розбудови російського «Північного потоку-2» через територію Німеччини  не заважають  його реалізації. Заяви компанії РФ Nord Stream 2 AG підтвердились: Німеччина дозволила будівництво газопроводу у своїх територіальних водах. Що це означає для України? Загроза втрати 2 мільярдів євро – саме стільки щорічно отримує Україна за прокачування  газу, а також удар по газотранспортній системі – якщо прокачування блакитного палива критично знизиться менше, ніж 60 млрд. кубометрів на рік – утримувати її в тому стані стане невигідно, і наша держава технічно може покинути  загальноєвропейську ГТС, перейшовши на автономну роботу. А це вже не проблеми не лише  фінансового змісту,  але й політичного. Таку думку висловив президент УСПП Анатолій Кінах.

«Такий «успіх» російської сторони може ще більше дестабілізувати Україну та внести розкол в лави Євросоюзу. Адже в ЄС чітко висловились проти такого сценарію: це не сприяє цілям з диверсифікації постачання  вуглеводнів в Європу. Кабмін, Міністерство закордонних справ спільно із офіційною Варшавою («Північний потік-2» також не відповідає інтересам Польщі) та профільними інституціями ЄС повинні докласти зусиль,  щоб запобігти  розвитку   такого сценарію. Тут багато залежить від активності української сторони та дипломатії»,  – каже лідер ділової спільноти.

Він критикує відсутність чітких програмних дій з питань збереження  позицій транзитного потенціалу в енергосфері, цілеспрямованих перемовин із колегами з ЄС щодо означених питань, заплутаність та безсистемність енергетичного реформування.  

«Зрозуміло, що ніхто навіть з наших партнерів не опікуватиметься інтересами України так, як вона сама. Саме ми повинні презентувати західним партнерам вигідні для України та ЄС варіанти розвитку подій.  Тим паче, що Україна є підписантом  Європейської Енергетичної хартії і має розраховувати на взаєморозуміння з боку партнерів, а  в даному випадку національні інтереси України – збереження нею транзитного потенціалу – відповідають загальній політиці Євросоюзу, що також не хоче посилення ролі одного гравця на власному енергетичному ринку», – підкреслив Анатолій Кінах.

Окрім того, він пропонує спиратись на фінансові розрахунки: для ЄС доцільніше модернізація ГТС України, ніж побудова двох гілок нового газопроводу. Окрім того, потрібно брати до уваги, що навряд чи попит на газ зростатиме: адже наші західні сусіди розвивають альтернативну енергетику та навпаки – ратують за скорочення споживання блакитного палива. В такому форматі, «Північний потік-2» – це спроба посилення політичного впливу РФ та загроза єдності у енергетичній політиці ЄС.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.