Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.
Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Українські експортери мають активніше домагатися державної підтримки та реформ

07.12.2015 15:12

Українські експортери повинні бути готові до викликів, які ставить перед ними відкриття європейських ринків, при цьому активно використовуючи ті переваги, які дає така унікальна ситуація. Для цього потрібно вдосконалюватися як самим, так і, об’єднавшись, сприяти створенню в державі умов для розвитку бізнесу, лобіюючи прийняття та реалізацію державних програм розвитку всієї  економіки, її окремих галузей, а також модернізації виробництва та нарощування експорту. Пасивність ще ніколи не піднімала економіку жодної з держав – Україна наразі має шанс дійсно реформуватися, використати свої  наявні можливості та посилити конкурентоспроможність на міжнародних ринках. На цьому наголосив президент УСПП Анатолій Кінах в інтерв’ю вітчизняним телеканалам.

Він акцентував на тому, що Європа для вітчизняних товаровиробників – не лише ринок збуту, але й джерело передових технологій та інвестицій. Останніх у загальній структурі іноземних надходжень в Україну – аж 60-70%. Але щоб використати ті переваги, які створюються при ЗВТ, українським промисловцям та підприємцям необхідно працювати над стандартизацією та сертифікацією своєї продукції, пошуком конкретних партнерів, готовністю реагувати на вимоги ринку ( дотримання технічних правил, ретельне  виконання угод,  термінів поставок) тощо. Тут в «гру» має вступити і держава: спрощувати митні процедури, спростити  валютне регулювання,  вирішити нарешті проблеми  із повернення ПДВ.

«Також підтримка експорту має бути системною. Сюди належить як організаційне, так і правове сприяння. Де державні програми розвитку експорту, план диверсифікації ринків збуту? Мали би вже працювати, а не досі перебувати «в перспективі», адже запасу часу та міцності у нас немає – експорт продовжує падати (наразі на 35%), вихід українських виробників на перспективні ринки досить обмежений, ними  пропонується переважно сировинна продукція, в той час як необхідно збільшувати пропозицію і наукомістких товарів, з високою доданою вартістю. Все це можливо вирішити, але – разом та маючи якісну стратегію експортного розвитку», – розповів президент УСПП.

За його словами, поки що єдиний антикризовий план, який створений в країні – це напрацьована асоціаціями бізнесу, підприємців та науковим сектором Антикризова програма спільних дій влади та бізнесу. Вона представлена до ознайомлення керівництву держави та ключовим міністерствам, громадськості тощо. Лишається надіятися, що її пропозиції реалізуються в конкретні дії в дію вже найближчим часом та стимулюватимуть  системні перетворення в країні, економіці та ключових її секторах.

«Найперше – це відновлення індустріальних можливостей України, адже показники виробництва в цій сфері дуже «турбулентні» - від кризових (18% падіння в цілому) до практично нульових – у серпні, наприклад, не було випущено жодної легкової автівки. Оновлення зношених технологічних фондів, зменшення енергозатратності, збільшення продуктивності праці – нагальні до вирішення завдання», – каже Анатолій Кінах.

Поза тим, він закликав товаровиробників не «зациклюватися» лише на ринках ЄС, адже українську продукцію чекають і в інших регіонах – Південно-Східній Азії, Латинській Америці, на Близькому Сході тощо. Якщо підприємства потужні, оновлюють свою технологічну базу, створюють якісний продукт – вони знайдуть, куди експортувати товари. Тим паче, що у процесі пошуку партнерів їм завжди знайдеться підтримка, в тому числі і через створений при УСПП Центр підтримки українського експорту.

За його інформацією, наразі найуспішніше виходить на ринки ЄС малий та середній бізнес. Це і не дивно, оскільки в самій Європі він формує 80% ВВП більшості із країн. Для українських експортерів також надзвичайно важливим є участь в державних тендерах, які проводяться європейцями. Промислова та підприємницька спільнота УСПП на сьогодні працює і над цим завданням – знайти механізм залучення вітчизняного бізнесу до таких привабливих можливостей за кордоном.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.