Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

Урядовий кур'єр // Економіка України за січень — травень 2018 року
Чисельність наявного населення в Україні, за оцінкою, на 1 травня 2018 р. становила…
Укрінформ // Рада ухвалила закон про "єдине митне вікно"
Верховна Рада внесла зміни до Митного кодексу та деяких інших законів щодо запровадження…

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Український автопром може забезпечити мільярдні інвестиції та сотні тисяч робочих місць

11.04.2018 14:04
Український автопром може забезпечити мільярдні інвестиції та сотні тисяч робочих місць

Український автопром занепадає: за останні 10 років використання виробничих потужностей становить лише 2% від створених, втрачено до 200 тисяч робочих місць в автомобілебудуванні та суміжних галузях. Займаючи колись 7-му сходинку серед євровиробників та приносячи до 4% ВВП країні, наразі сфера знаходиться на межі виживання. У той же час, світовий ринок автомобілебудування зростає,  і Україні вигідно було б запропонувати власні потужності, які можуть забезпечити  сотні мільйонів доларів податкових надходжень в бюджет та розвиток належного технологічного рівня економіки країни, що наразі скочується в агросировинну «яму».

Про це йшлося на круглому столі в УСПП, присвяченому відродженню вітчизняного автопрому. Серед учасників –  голова парламентського комітету з промислової політики В.Галасюк, президент УСПП А.Кінах, президент Укравтопрому М.Резнік,  голова Федерації роботодавців автомобільної галузі О.Боярин, перший заступник голови Львівської ОДА Р.Замлинський, керівники   компаній «Укравтопром», «Єврокар», «Укравто» тощо.

«Дана галузь промисловості – високотехнологічна, що забезпечує конкурентоспроможність національних економік, і так є у всьому світі. Українське виробництво може відновити та навіть наростити власні потужності – потрібні антикризові заходи з боку держави, низка податкових, митних стимулів, комплексна програма розвитку автомобілебудування. Галузеві асоціації, УСПП розробили власні пропозиції для уряду і парламенту. Власне, у Раді знаходиться вже низка законопроектів, які, в разі їх прийняття, полегшать життя українській промисловості, в тому числі – автопрому», – сказав президент УСПП Анатолій Кінах.

Він наголосив, що відродження автопрому може дати потужний стимул для росту ВВП. Адже ще у 2008 році галузь приносила до 900 млн. доларів валютних надходжень за рахунок експорту та 820 млн дол на рік податків в бюджет. Одне робоче місце на автозаводі створює мінімум 8-10 місць за кооперацією, що значно  вирішуватиме проблему із працевлаштуванням кваліфікованих спеціалістів в Україні замість їх виїзду за кордон.

Учасники круглого столу зауважили, що галузь не потребує фінансових вливань з боку держави. Більше того – підприємства свого часу самі інвестували у розвиток виробництв близько 1 млрд. доларів. Йдеться про ЗАЗ, «Богдан» та «Єврокар», які, окрім того, нині єдині залишились на «плаву» ( хоча і мають фінансові проблеми через кризу в автовиробництві). Однак  показники мінімальні: якщо раніше в Україні вироблялося понад 400 тис. авто, то нині – всього 7,3 тис. Все, що необхідно – стимули від держави на законодавчому рівні.

«Національні компанії вклали понад мільярд доларів в оновлення індустріального потенціалу, але сьогодні все звелося до нуля.  У виправленні ситуації нічого складного немає – треба просто розробити  чітку промислову політику, повторити,  по суті, ті кроки, що були зроблені 10 років тому. А нині знищені захисні мита тощо. До речі, МЕРТ від нас отримав доказову базу з цих питань, однак не вжив жодних заходів, – підкреслив президент «Укравтопром» Михайло Резнік.

І для цього саме час: світовий авторинок продовжує зростати та відчуває потребу у додаткових виробничих потужностях. Тому створені та модернізовані сучасні українські виробництва все ще мають потенціал для відродження через співпрацю із лідерами світового автопрому.

Однак необхідно створювати особливий інвестиційний клімат із значними перевагами перед країнами-сусідами. «Сусідні країни налагоджують податкові стимули для виробництва, привабливий інвестиційний клімат – і ми мусимо їх випереджати,  без цього ніяк не стати конкурентоспроможним», – завважив В.Галасюк.

Відтак, ініціатори круглого столу закликають представників органів влади до конструктивного діалогу для впровадження державної антикризової промислової політики, без якої український автопром приречений на зникнення.

Йдеться про прийняття ВРУ пакету стимулів зі створення робочих місць в галузях з високою доданою вартістю, у т.ч. автовиробництві; ухвалення законопроектів, що стимулюють розвиток електричного автотранспорту України; врегулювання ситуації з безконтрольним та нелегальним ввезенням автомобілів на іноземній реєстрації, тощо.

Окремо пропонується розробити та прийняти до кінця 2018 року комплексний Закон «Про підтримку вітчизняного автомобілебудування шляхом створення автомобільного кластеру». Йому має передувати урядова концепція розвитку автопрому, низка рішень щодо відновлення рівня професійно-технічної освіти для підготовки кадрів та ін.

«УСПП, Укравтопром, інші ділові об’єднання стурбовані процесами занепаду галузі, що розгортаються в нас на очах, та вимагають від керівництва держави здійснити невідкладних заходів щодо її відродження», – йдеться в резолюції круглого столу, що буде спрямована в уряд, Верховну Раду та окремо - в міністерство економічного розвитку.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.