Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.
Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Відхід Ryanair з українського ринку є програшем інвестиційної політики

12.07.2017 12:07
Відхід Ryanair з українського ринку є програшем інвестиційної політики

Скасування лоукостером  Ryanair запланованого виходу на український ринок є суттєвим програшем вітчизняної інвестиційної політики. Зміст цього конфлікту не вичерпується господарським спором двох економічних суб’єктів, він наносить вдар інвестиційній репутації України за кордоном, позбавляє можливості українців сповна скористатися безвізовим режимом, щоб відвідати Європу та інші країни світу. Такої думки дотримуються в УСПП, Антикризовій раді громадських організацій.

«Україна за даними Doing business 2017р.  займає 80-те місце в світі у міжнародному рейтингу легкості ведення бізнесу. Таке положення є кричущим, і його треба негайно міняти. Але всі ми розуміємо, що  переможні реляції з вуст можновладців щодо покращення бізнес-клімату нічого не варті порівняно з приходом в країну міжнародного гіганта на кшталт ірландського лоукостера.  Є неприпустимим,  що інвестор, який обіцяв півмільйона клієнтів та розпочав  продаж квитків,  оголосив про відмову від проекту.  Переконаний, уряд мав налагодити діалог між суб’єктами господарювання – Ryanair та аеропортом Бориспіль,  втілити  підходи стратегічного бачення розвитку авіаперевезень, врахувати практичні сьогоденні та довгострокові перспективи проекту  та домогтися компромісу між сторонами», – наголошує президент УСПП, голова Антикризової ради громадських організацій Анатолій Кінах.  

На його думку, не можна розглядати входження структур типу Ryanair на український ринок лише з точки зору миттєвої   користі. Для України приватні інвестиції з-за кордону є питанням економічного виживання. Враховуючи нульову інвестиційну репутацію країни в світі, на такі проекти  треба полювати та  всіляко їх підтримувати.  Один лоукостер міг підтягнути за собою багато інших компаній, які б довірилися йому більше за нашу  економічну систему.  

Крім того, Ryanair пропонував значне  здешевлення   перельотів.  Виходить, що безвізовий режим зробив Європу доступною, але цінова політика «не пускає» громадян, представників малого і середнього бізнесу  за кордон. Однак  саме середній клас є основним замовником «безвізу», саме його відмінною рисою є  прагнення бачити світ та вивчати накопичений в ньому досвід перетворень. Підприємці конче потребують економних пересувань світом, які потрібні їм для нових ділових контактів, ринків збуту, технологій та інвестицій. Справа уряду – допомогти бізнесу в цьому.

«Немає нічого поганого  в існуванні великої національної авіакомпанії, головного перевізника, якого  контролює держава. Таким шляхом йдуть  багато країн світу, це питання національної безпеки. Але відвертий монополізм, витіснення будь-яких конкурентів на ринку авіаперевезень є неприпустимими, це  не дає шансів  сфері  розвиватися.  Держава має сказати своє слово як в антимонопольному питанні, так і в підтримці діяльності великих міжнародних інвесторів, тим більше на початковому етапі співпраці», – зауважив А.Кінах.

Кабінет Міністрів України, переконані в УСПП та Антикризовій раді громадських організацій, має вжити невідкладних  заходів щодо розв’язання господарського спору та повернення  Ryanair на український ринок.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.