Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.
Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

В Україні готують стратегію докорінної трансформації держави

26.06.2017 16:06
В Україні готують стратегію докорінної трансформації держави

Громадянське суспільство України в рамках Національного форуму «Трансформація України» (НТФУ) об’єднало духовенство, бізнес, представників Верховної Ради, уряду, лідерів громадських структур та  міжнародних партнерів. Зараз форум займається  розробкою  довгострокового Плану трансформації держави. Його завданням буде забезпечення модернізації не тільки в економічній, а й у соціальній, етичній, духовній  площині, запозичення  досвіду успішних перетворень в Польщі та Литві, інших країн Балтії та Східної Європи  напередодні їх вступу до ЄС і НАТО, адекватне і ефективне використання внутрішніх ресурсів та міжнародної допомоги. План має на меті консолідувати  зусилля влади та суспільства в напрямку реформування країни, а також узгодити національні ініціативи із пропозиціями міжнародних партнерів. Вже за декілька місяців «Трансформація України», однойменна депутатська група у Верховній Раді та міжнародна група експертів запропонує українському уряду та парламенту проект базового документу. До його остаточного формування будуть залучені вітчизняні громадські, ділові організації, фахівці різних сфер тощо.

Про це йшлося на засіданні форуму в Українському домі за участі Патріарха Філарета, співголів парламентської групи «Трансформація України»  Л.Козаченка та І.Кириленка,   колишнього  посла Євросоюзу в Україні Яна Томбінського, послів окремих країн G7 тощо.  

Як зазначивчлен наглядової ради Форуму,  президент УСПП Анатолій Кінах, непослідовність у проведенні системних реформ в Україні має згубні наслідки для соціально-економічного життя.  Потрібні максимально практичні програми на національному рівні, в тому числі з залученням   міжнародної допомоги.

«Якісні показники становища України не є оптимістичними. На 70% економіка та експорт сировинні, за стандартами ООН 60% населення живе за межею бідності, високі  темпи  скорочення населення через несприятливу демографічну ситуацію та трудову міграцію. Все це є наслідком відсутності  в країні системних реформ, які б підтримувало  суспільство і було готове реалізовувати у партнерстві із владою,  роботодавцями, бізнес-структурами. Мета наших зусиль на національній та міжнародній аренах – налагодження системної роботи уряду, парламенту, громадського сектору з прийняття та реалізації комплексного Плану трансформації за активної підтримки світової спільноти», – наголосив  А.Кінах.

З ним погодився голова Представництва ЄС у Ватикані, колишній посол Євросоюзу в Україні Ян Томбінський.

«Треба закінчувати імітацію розбудови держави та починати реальні масштабні кроки. Потрібне щоденне інвестування в розвиток демократії, верховенства права, економічного зростання», – наголосив він. На його думку, необхідне підсилення  громадського контролю за виконанням політичними партіями своїх програм, посилення ефективності роботи влади і її  відповідальності перед суспільством.

«Антимонопольна політика, захист прав споживачів – все це не працює так, як повинно. Вже 2,5 роки діє ЗВТ із Євросоюзом, а де формування умов для зростання експорту в ЄС? Реформи Україна має ініціювати сама, а не під тиском міжнародних зобов’язань», – підкреслює дипломат.

Поєднання зусиль України та підтримки ЄС, США, Канади та інших партнерів, використання  позитивного досвіду їх трансформацій – ключ до успіху, переконані в «Трансформації України». На його засіданні презентовано концепцію Міжпарламентського форуму «Трансформація України», що складатиметься із депутатів України, членів парламентів Польщі та Литви. Формування міжнародної платформи стало результатом перемовин із керівництвом Литви і Польщі, низки візитів делегації форуму до Вільнюса і Варшави. Нова платформа консолідує пропозиції закордонних партнерів – політиків світового рівня із міжнародною репутацією та досвідом та розробки українських експертів, парламентарів, зокрема в рамках секторальних форумів «Трансформації України».

«Необхідно створити та в подальшому використовувати синергію між структурованим українським громадянським суспільством, всіма політичними силами, що налаштовані на реформи, та цілеспрямованою політикою Заходу щодо України. Сюди належить координація зовнішньої допомоги, що надається міжнародними донорами, адаптація досвіду трансформації країн Центральної і Східної Європи до українських реалій, діяльність всіх партнерів – в Україні та ЄС –  в одному руслі»,  – наголосили учасники форуму.

Як зазначається, виявом такої синергії має стати довгостроковий План трансформації України, розроблений урядом, Радою та громадським суспільством України спільно із державами-партнерами та ключовими безпековими, фінансовими інституціями Заходу.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.