Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.
Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

В Україні створено мережу доброчесного бізнесу

09.10.2017 16:10
В Україні створено мережу доброчесного бізнесу

У столиці пройшли установчі збори Всеукраїнської мережі доброчесності та комплаєнсу, створеної  для боротьби з корупцією на рівні підприємств. Наразі до її лав увійшли 42 компанії та організації, а найбільші бізнес-асоціації – УСПП, Федерація роботодавців, Американська торговельна палата, ТПП та ін. – підтримали поширення даної ініціативи у діловому середовищі. Заснування мережі запропонувала Рада бізнес-омбудсмена за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку та Організації економічного співробітництва та розвитку.

На захід завітав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, котрий відмітив важливість спільних дій влади та бізнесу на шляху посилення конкурентоспроможності національної економіки та подолання високого рівня корупції, що, на жаль, досі присутня в країні.

«Україна може продемонструвати швидке економічне зростання – для цього є передумови. Наше спільне завдання – створити розумні і передбачувані правила гри, щоб бізнес та інвестори почувались впевнено у завтрашньому дні та не відчували жодного тиску. Попереду – створення Служби фінансових розслідувань та розробка і внесення до парламенту законопроекту щодо відповідальності контролюючих органів та посадових осіб  за неправомірний тиск на бізнес. Асоціації бізнесу, направте своїх спеціалістів у створювану робочу групу по розробці даного документу», – закликав  глава уряду.

Із необхідністю надалі укріплювати діалог і співпрацю влади та бізнесу погодився і президент УСПП Анатолій Кінах. На його погляд, першочерговими завданнями чиновників, судової системи, громадських організацій  є захист прав власника та інвестора. За рівнем економічних свобод та правової захищеності Україна знаходиться на досить низьких позиціях у світових рейтингах, а у практичній площині – це саме те, що значно псує бізнес-клімат в країні.

«Важливо не занурюватись у безкінечні структури по боротьбі із корупцією, адже це нагадує скоріше імітацію такої, а не ефективну практичну роботу. У нас є НАБУ, САП, різноманітні комісії протидії рейдерству при міністерствах і відомствах тощо, а ситуація кардинально не змінюється. Тому завдання нашого «клубу» – тих, хто підтримує чесність і прозорість ведення бізнесу – досягати максимально практичних результатів у діалозі із владою. Доброчесність має бути взаємною, саме тоді матимемо успіх», – підсумував Анатолій Кінах.

Бізнес-обмудсмен України Альгірдас Шемета погодився, що корупція спиняє притік великих інвестицій в країну.

Нагадаємо, метою створеної мережі є сприяння ідеї ведення бізнесу доброчесно та відповідально. Компанії, які приєднуються до мережі, зобов'язуються підтримувати гарну ділову репутацію та покращувати стандарти доброчесності. Поклавши відповідальність в основи діяльності компанії, бізнес зможе протидіяти корупції, полегшити регуляторний тиск, мати доступ до кредитування та вихід на міжнародні ринки. Учасники закріплять свої наміри, підписавши відповідний меморандум. 

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.