Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.
Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Вдалі та провальні реформи-2017: оцінка бізнесу

11.01.2018 12:01
Вдалі та провальні реформи-2017: оцінка бізнесу

Рік приніс певні новації в законодавчому полі країни, в дечому продовживши ініціативи попередніх 2 років. Однією із найвдаліших з  останнього періоду стала реформа  децентралізації. Делегування окремих повноважень держави із ресурсним забезпеченням на рівень місцевих громад дає змогу останнім не кивати на Київ та запроваджувати інвестиційні, інноваційні програми, використовувати фінанси в тому напрямі, який регіону  найбільше потрібний.  Бізнес позитивно оцінює і дерегуляцію – скасування деяких зайвих дозволів, ліцензій тощо. Водночас, соціальні реформи – медична, пенсійна тощо – важко назвати справжніми.  Їх недоопрацьованість викликає чимало питань, не вирішуючи при цьому головних проблем, що накопичились в даних сферах. Таку думку висловив президент УСПП Анатолій Кінах в прямому ефірі одного із вітчизняних телеканалів.

Лідер ділової спільноти найбільш провальною реформою назвав медичну.

По рівню народжуваності Україна знаходиться на 172 місці в світі. ВООЗ включила нас в топ-10 держав по темпам скорочення чисельності населення. За рік «зникає» 200 тисяч людей – населення одного обласного центру, такого, як наприклад, Луцьк.

«В той же час в країні  ніхто не хоче слухати  фахівців, висококваліфікованих лікарів,  які знають, як системно реформувати охорону здоров’я. Вони та інші кажуть: потрібна стратегія, програма, яка складається з етапів, ресурсів, зачіпає підготовку кадрів, персональну відповідальність, обов’язково – різні сфери медицини. Бо прийнятий закон – то не реформа, то її мала частка. Тому зараз ми наполягаємо створити при Кабміні консультативний орган (і маємо попередню згоду Прем’єр-міністра), куди б ввійшли вищеназвані та інші фахівці, науковці, з тим, щоб розробляти  необхідні програмні дії та доводити медичну реформу до логічного завершення», – оголосив Анатолій Кінах.

На його думку, величезним недоліком є неузгодженість медичної реформи з реальною платоспроможністю населення, тим фактом, що найбільшої медичної допомоги, як правило, потребують соціально незахищені, найбідніші люди.

До недоопрацьованих  він відносить і пенсійну реформу, що також не є реформою в повному розумінні цього слова.

«Щоб вийти на пенсію, людям треба підтвердити 25 років страхового стажу. Тобто, показати документ, за яким стане відомо, що чверть сторіччя сплачувались відповідні внески. Як це можливо при тому, що нині виходить на пенсію покоління, яке в 90-х працювало на ринках, «челночниками», та й зараз багато хто є трудовими мігрантами, сезонними працівниками тощо?Я не бачу кроків зі сторони держави, щоби спростити цим людям процедуру доказу їх права на пенсію. Громадяни бігатимуть по різним закладам, шукаючи необхідні довідки, що в окремих випадках і неможливо отримати. Тому тут є величезні прогалини, це не спрощують життя», – зазначив президент УСПП.

Він критично оцінює ініціативу із докуповуванням стажу, адже 17 тис. грн. за рік – далеко не кожен матиме змогу таке зробити, і це скорочуватиме чисельність пенсіонерів із нормальними доходами.  

«Держава має піти на діалог із суспільством з цього питання, бо воно стосується кожного. Окрім того, необхідно максимально спростити людям процедури виходу на пенсію та розрахунку стажу та виплат, от тоді і буде довіра до влади, профільних установ і, власне, самої реформи», – каже Анатолій Кінах.

До усіх ініціатив уряду та парламенту, переконаний президент УСПП, повинна долучатись громадськість, представники реального сектору економіки. Суспільство та бізнес має розуміти та погоджуватись із реформами, саме тоді останні і запрацюють, а прогнози 6-8% зростання ВВП щороку, заробітних плат та пенсій справдяться.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.