Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.
Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Закон про Антикорупційний суд має завершити формування системи протидії корупції

08.06.2018 10:06
Закон про Антикорупційний суд має завершити формування системи протидії корупції

Прийняття закону про Антикорупційний суд має завершити формування в Україні системи протидії корупції. Нагадаємо, в Раді після тривалих баталій та гучних заяв нарешті проголосували відповідний закон  7440. Тепер в цій царині функціонуватиме вже існуючі антикорупційна прокуратура, національне антикорупційне бюро, а відтепер – і суд. Важливим є, щоб ця система ефективно  запрацювала. Так прокоментував прийняття нового закону президент УСПП Анатолій Кінах в ефірі вітчизняного телеканалу.

«Із прийняттям закону про антикорупційний суд, я надіюся,  буде вибудована  дієздатна система протидії корупції. Важливо, щоб цей механізм запрацював. Хоча з точки зору навіть оцінки з боку правових цивілізованих держав виникає питання: чому в державі є всі правоохоронні органи, які начебто діють, на них витрачаються мільярди гривень з бюджету, і паралельно додатково створюється ще одна антикорупційна  структура?», – каже президент УСПП.

Він висловив сподівання, що прийняття рішення про антикорупційний суд дасть довгоочікуваний результат, бо корупція в Україні – це безпрецедентний удар по іміджу країни і її економіці. Держава, яка не може захищати приватну власність, діяти прозоро –  ніколи не буде успішною.

На запитання, що означав тиск зовнішніх партнерів щодо прийняття даного закону, Анатолій Кінах відповів, що в даному випадку Україна справді мала продемонструвати рішучість на шляху подолання високого рівня корупції і наявність ефективної системи протидії їй. Це, в принципі, домашнє завдання, яке замість того, щоб виконати самостійно, винесли на обговорення всього світу.

«Суверенітет втрачатися тоді, коли в державі не вистачає політичної волі і консолідації – як політичної еліти, так і суспільства навколо захисту національних інтересів. Це дуже серйозний чинник, який формує успішність будь-якої держави незалежно від назви. І у випадку, коли мова йде про протидію корупції – незалежно від політичних поглядів, внутрішньої кон’юнктури, боротьби за рейтинги – всі повинні об’єднуватися навколо цього і формувати потужні механізми захисту національних інтересів України. Насправді, це не є ознакою державної  політичної зрілості, коли наші суто внутрішні проблеми  примушують виконувати під загрозою втрати чергових траншей МВФ», – підкреслив Анатолій Кінах.

Нагадаємо, Верховна Рада 7 червня підтримала закон  7440 про створення в Україні Вищого антикорупційного суду. За відповідне рішення у другому читанні проголосували 315 народних депутатів.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.