Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.
Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Збільшення ЄСВ нищить дрібне підприємництво

10.01.2017 14:01
Збільшення ЄСВ нищить дрібне підприємництво

Новий фінансовий рік розпочався для України негативною тенденцією масового скорочення кількості фізичних осіб-підприємців (ФОПів). Більшість із них не в змозі платити новий розмір єдиного страхового внеску в 704 грн., адже отримує прибутки нерегулярно. За два тижні в країні подались на закриття десятки тисяч підприємців. Але саме вони – самозайняті, малий бізнес – могли би «витягнути» українську економіку в 2017 році, наголошують в УСПП.

В діловому союзі звернули увагу посадовців на масові закриття ФОПів по всій Україні. Тенденція розпочалась ще в грудні із прийняттям нових законодавчих норм про сплату ЄСВ щомісяця, навіть якщо підприємець тимчасово не отримує прибутків.

«Раніше ФОП, коли мав прибуток, то сплачував 5% податок та ЄСВ. Якщо ж руху коштів не було, то сплачувати не було необхідності. Тому відкриті ФОПи могли маневрувати, триматися на плаву.  Тепер бажання займатися власною справою у багатьох відпаде – немає стимулів, і щомісячні витрати стануть невигідними», – каже президент УСПП Анатолій Кінах.

Він наголосив, що ця ситуація болюче відіб’ється на вітчизняній економіці, яка, якщо і показує результати зростання на межі статистичної похибки 0,5-1%, то у більшості через діяльність саме малого і середнього бізнесу та буквально декількох успішних великих компаній. Для української промисловості до зростання ще далеко – Національний комітет з промрозвитку почав діяти лише нещодавно, і програми розвитку для залізниці, авіа-, машинобудування ще належить розробити.

«Саме тому зараз і потрібно робити ставку на зростання  підприємництва в Україні. Більше 60% молоді хочуть та готові вести свою справу. Досі їх зупиняли такі речі, як висока вартість кредитів, наприклад. Через зростання податкового навантаження люди, які планували несистематичний прибуток, фахівці-фрілансери отримали додаткові бар’єри. Зрозумілі наміри обмежити діяльність суб’єктів господарської діяльності, через які їде відмивання грошей. Але не за рахунок тисяч і тисяч малих підприємців, які просто намагаються вижити в умовах складного оподаткування та обмежених дорогих кредитів», – переконаний лідер вітчизняної ділової спільноти.

Нагадаємо, УСПП як одна з найбільших ділових організацій України спільно із ПриватБанком реалізовує проект «Україна – країна підприємців». Низка форумів в Києві та регіонах, перемовини із місцевими чиновниками вже дали перші результати – в Полтавській, Рівненській, інших областях прийняті обласні програми підтримки підприємництва, передбачені компенсації певної кількості відсотків за кредити бізнесу. У столиці на ці цілі, наприклад, виділено 10 млн. гривень. Амбітна мета проекту – створення 1 млн. робочих місць в країні.

В УСПП закликають чиновників підтримувати  подібні ініціативи, лобіювати законодавчу підтримку самозайнятості, стратапів, малого та середнього бізнесу, не створювати йому додаткових перепон. 

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.