Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

LB // Рада прийняла в першому читанні проект закону про валюту
Законопроект №8152, поданий президентом, підтримали 253 депутати.
Дзеркало тижня. Україна // Блекаут українського авіапрому...
Час перестати тринькати кошти на закупівлю дорогого іноземного мотлоху і почати…

Про нас пишуть

112.ua//Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

ЗВТ з Канадою стимулює українських експортерів, але не відразу

01.08.2017 14:08
ЗВТ з Канадою стимулює українських експортерів, але не відразу

З 1 серпня офіційно запрацювала зона вільної торгівлі із Канадою – це вже другий масштабний ринок після ЄС, який відкрився для вітчизняних товаровиробників і представників сектору послуг.  Північноамериканська країна одразу відкриє для українців 98% свого ринку. Без мита вітчизняний бізнес зможе експортувати в Канаду перероблену сільськогосподарську продукцію, товари харчової, легкої, хімічної, нафтової та машинобудівної промисловості. ЗВТ – чудовий шанс для виробників товарів саме із доданою вартістю, вважають в УСПП, що стимулює переробну промисловість тощо. Проте очікувати миттєвих результатів не варто: торгівельній експансії на новий ринок має передувати розвиток логістики, маркетингові заходи, державні заходи із дерегуляції зовнішньоекономічної діяльності.

Це підкреслили в діловому союзі.

Зокрема, існуючий при УСПП Центр підтримки експорту вже давно вів перемовини та організовував спеціальні заходи із канадськими партнерами. Попит на українську продукцію є, але вона потребує більш ширшої та системної промоції. Так, за 2016 рік у цю країну було експортовано 64 товарні позиції на 33 млн дол. Хоча це на 57% більше, ніж у 2015 році, проте все ж дуже малий обсяг. Сама по собі ЗВТ, звичайно, дасть приріст товарообігу, та для економічно відчутних результатів необхідно потужно заходити на даний ринок.

«Попит канадців на наші товари з високою доданою вартістю необхідно стимулювати. Для їх просування слід відкрити представництва в країні, що потребує суттєвих видатків. Також держава може зробити низку інших кроків: скасувати ліцензування інвестицій для створення представництв українських компаній за кордоном,  створити  більш ліберальні умови для повернення валютної виручки тощо», - каже віце-президент УСПП, керівник Центру підтримки експорту Денис Красніков.

Наразі канадцям цікава продукція українського АПК. Насамперед, мають попит мед, майонез, кетчупи, вершкове масло. Проте і тут є конкуренція, адже Канада сама експортує аграрну продукцію.

Експерти УСПП рекомендують нашому бізнесу, зацікавленому у виході на ринок Канади, розглянути, до прикладу, нетрадиційні (вузькі) ніші, мати на увазі, що споживча продукція повинна пройти відповідну сертифікацію.

В будь-якому разі, в союзі готові надати інформацію про попит на канадському ринку, проконсультувати, адже працюють із північноамериканськими партнерами не перший рік.

Так, Центр підтримки експорту при УСПП співпрацює з канадськими бізнес-асоціаціями Retail Сouncil of Canada, The Canadian Federation of Independent Business, Canadian Мanufacturers & Еxporters тощо. 

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.