Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

Hromadske // До кінця року ДФС перевірить майже 3 тисячі платників податків — Opendatabot
Державна фіскальна служба проведе 2865 перевірок платників податків до кінця…

№51 (Липень, 2018)

№51 (Липень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

«Переб’ємося?»: чим лататимуть «дірку» в бюджеті

09.08.2018 11:08
«Переб’ємося?»: чим лататимуть «дірку» в бюджеті

Державні рахунки за відсутності чергового траншу і внутрішніх економічних реформ стрімко зменшуються. На початку серпня на єдиному казначейському рахунку лишалось всього 1,99 млрд. гривень, що в 22 рази менше, ніж наприкінці літа 2017-го. Попри те, що у Мінфіні говорять про певні «не зазначені» валютні рахунки, сигнал досить тривожний. Топ-темою у публічному просторі стало обговорення, чи отримає Україна рятувальний транш МВФ в цьому році та якою ціною (йдеться про умову підвищення тарифів на газ). У бізнес-громаді наполягають: співпраця з фондом потрібна, домовлятись необхідно, виходячи із національних інтересів та реалій – в які постійний, безпідставний ріст тарифів не входить. Наповнювати бюджет слід через полегшення умов для бізнесу та інвесторів. За розрахунками УСПП та Антикризової ради громадських організацій, стимули для розвитку підприємництва, модернізація ключових галузей індустрії, підтримка експортерів (запуск ЕКА та ін.) – саме по собі вже дасть ріст ВВП до +6% в рік. І це лише окремі пункти стратегії економічної політики, за яку ратує реальний сектор економіки.

На цьому наголосили в УСПП.

«За перше півріччя бюджет недоотримав 14 млрд. грн. Які були очікування? «Виїхати» на приватизації, яка, до речі, рік за роком провалюється, а держоб’єкти здешевлюють до критичних показників (ціна Одеського припортового заводу вже знижена в 10 раз). Плюс зовнішні та внутрішні запозичення. Чи можна довго  жити за таким планом? Очевидно, що ні. Це нагадує скоріше сподівання на «а раптом пощастить», ніж реальну економічну політику», - каже президент УСПП Анатолій Кінах.

Важко визначитись, чому основні показники бюджету-2018 були зроблені на основі траншів кредиторів та більш, ніж 20 млрд. грн., очікуваних від приватизації. Найближчий час буде складним у фінансовому плані: попереду пікові виплати по борговим зобов’язанням, вибори президента та в парламент.

Національна економічна політика на фоні цього виглядає досить хаотично, що турбує бізнес та інвесторів. «Промислова революція», задекларована урядом, провалилася: прийнято лиш 9 із 35 законопроектів. Перестав працювати Національний комітет з промислового розвитку. Облікова ставка НБУ підскочила до 17,5%, що зробило гроші для підприємництва непосильно дорогими. Звичайно, регулятор це зробив для стримування інфляції. Але щоб заповнити «дірку» в бюджеті за таких обставин, остання, вочевидь, і так буде розкручуватись із приходом осені. Можливе і послаблення національної валюти.

«За таких обставин потрібна низка першочергових кроків: запуск Експортно-кредитного агентства і підтримка експортерів як основного джерела постачання валюти в країну, зниження вартості кредитів для бізнесу – для модернізації та розширення справи. Ми маємо домовленість з урядом про таке засідання спільно з НБУ ще з минулого року, і вимагаємо його проведення на початку осені», - наголошує Анатолій Кінах.

На нещодавньому засіданні УСПП, в якому взяли участь представники всіх сфер економіки, парламентарі та експерти, було прийняте відповідне звернення до Прем’єр-міністра із низкою пропозицій від бізнесу. Зокрема, йдеться про підвищення інвестиційної привабливості економіки, ставку на розвиток внутрішнього ринку, послаблення залежності від сировинних циклів тощо.

 

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.