Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

УНІАН // Atlantic Council: українську гривню чекають серйозні проблеми без траншу МВФ
Експерти допускають, що без грошей фонду українську валюту чекає девальвація…
МЕРТ // Мінекономрозвитку та ОДА створять мережу Центрів підтримки підприємництва
Мінекономрозвитку розпочало роботу з обласними державними адміністраціями щодо…

Про нас пишуть

112.ua Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

«Виконуючих обов’язки» час позбутися

26.02.2018 15:02
«Виконуючих обов’язки» час позбутися

Не можна говорити про реалізацію глибоких фундаментальних  реформ на якісному професійному рівні,  сучасного стратегічного, розрахованого на перспективу державного управління без кваліфікованих очільників.  Навіть про якісний поточний менеджмент годі думати, коли у верхніх ешелонах влади часто-густо спостерігаються «білі плями», коли у  міністерства, відомства, інші життєво важливі  для держави органи  місяцями, а то й роками не призначаються керівники. Такої ситуації треба негайно покласти край, і народні депутати під час пленарного тижня мають відкласти інші важливі справи та зробити необхідні призначення. Таку думку висловили в Антикризовій раді громадський організацій, в УСПП.

 «Над нами сміються інші держави, Україна перетворилася на країну  «виконуючих обов’язки» – тут тривалий час немає  глав Національного банку, Державної фіскальної служби, Фонду держмайна, Рахункової палати,  Державної служби зайнятості, ЦВК, міністерства агрополітики. Міністерство охорони здоров’я, до речи, свою так звану реформу примудрилося провести без очільника – а хто відповідатиме за наслідки, якими вони б не були? Те ж саме – у великій кількості  державних корпорацій,  починаючи з Укрзалізниці. Це абсолютно ненормальний, неприпустимий стан справ, який суттєво знижує і так безпрецедентно  низький рівень якості, відповідальності, професіоналізму влади», – переконаний голова Антикризової ради громадських організацій, президент УСПП Анатолій Кінах.

 Певний час в громадській свідомості підтримувалася думка, що в нашій країні немає підготовлених управлінців, і тільки «варяги» у владі врятують країну. Однак дуже часто   необізнаність таких менеджерів з  українськими  реаліями слугувала їм  погану службу, робила   заручниками  місцевих політичних ігор.  Однак кадрова політика – це не  ігри, і завдання держави – виховати власних менеджерів  високого ґатунку, вибудувати національну систему підготовки кадрів державного управління.   

«Переконаний, система «виконуючих обов’язки» – це не прояви браку власних фахівців, це, з одного боку,  нехтування кропіткою роботою творення кадрового резерву, а з другого – прояви низькопробної конкуренції політиків і  олігархів, політичні торги, корупційна суєта   за призначення відданих собі людей за будь-яку ціну. «Виконуючий обов’язки» означає – відповідальних по великому рахунку немає, довгострокове планування не на часі… Безумовно, він може бути непоганим управлінцем і людиною. Але якщо посадовець  не впевнений в своїй посаді, чи можна очікувати від нього високої ефективності? Тим більше, йдеться не просто про поточну роботу – про розробку  стратегії за кожним напрямком?» – наголосив А.Кінах.

На його думку, кадрова політика у сфері державної влади є настільки важливою справою, що потребую виключення будь-яких проявів політичної, особистою кон’юнктури заради панування принципів моральності, професіоналізму, досвідченості, інституціональної пам’яті, державницького  підходу, які й складають основу сучасного передового державного управління.   Про це ні в якому разі не можна забувати.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.