Виступ народного депутата України, президента УСПП Анатолія Кінаха в українському парламенті 25 грудня 2012 року

Facebook Поділитись

Шановні народні депутати, дорогі співвітчизники! Завершується 2012 рік – рік відповідальних як соціально-економічних, так і суспільно-політичних іспитів для українського народу і держави. Відбулася дуже гостра й конкурентна виборча кампанія з формування нового складу Верховної ради, в більшій частині оновлений склад Кабінету міністрів України. До законодавчої влади прийшли нові політичні партії, головне завдання яких не поглиблювати політичне протистояння, а об’єднати зусилля навколо захисту національних інтересів.

На часі проведення глибокого, деполітизованого, системного і високопрофесійного аналізу реального стану справ в державі. Впевнені, що всіх нас у цьому залі, в українському суспільстві об’єднує прагнення будувати конкурентоздатну сучасну державу. А як підтверджує кращий світових досвід, таких результатів досягають тільки сконсолідовані держави. Україні потрібна така опозиція, яка не руйнує економіку й державу, не паплюжить її авторитет в світі, а є потужним контролером влади, джерелом альтернативних висновків, програм розвитку. Тільки так можна сформувати ефективну стратегію розвитку держави, і це завдання має об’єднувати всіх, незалежно від політичного кольору, дорогі колеги.

Результати 2012 року, безумовно, складні і неоднозначні. Незважаючи на різке погіршення світової кон’юнктури на європейських світових ринках для традиційного українського експорту, ми не допустили різкого падіння економіки. Завдяки праці всього українського народу Україна завершує цей рік з позитивними показними валового внутрішнього продукту, низькими темпами інфляції, про яку мріють в світі, стабільною фінансовою системою і національною грошовою одиницею. Хоча, безумовно, до цього часу нам доводиться долати наслідки  системної фінансово-економічної кризи 2008-2009рр., коли Україна втратила за два роки 27% промислового виробництва.

В цьому році парафована Угода про асоціацію з Європейським союзом зі складовою вільної торгівлі, що є значним нашим досягненням. Євроінтеграція залишається для України незворотньою, хоча вона не є самоціллю. Наше завдання будувати на українській землі сучасні європейські стандарти розвитку економіки, життя й захисту прав людини.

Затверджена також нова редакція Стратегії національної безпеки, Воєнна доктрина та Концепція реформування і розвитку Збройних сил України. Це питання надзвичайного національного значення і парламенту разом з урядом, президентом вже в наступному році необхідно втілювати ці важливі документи в життя.

Україна зробила рішучий крок, надіславши у Світову організацію торгівлі пакет пропозицій щодо захисту своїх національних економічних інтересів. Ми в жодному разі не повинні забувати, що таке явище як конкуренція існувала, існує і буде існувати. Тому Україна по всьому периметру, незважаючи від напрямку Схід це чи Захід, повинна підсилювати захист інтересів вітчизняних товаровиробників, українського народу, що ми власне зараз і робимо. Коли мова йде про створення робочих місць на українській землі, розвиток внутрішнього національного виробництва, імпортозаміщення, локалізацію виробництва, незважаючи на особисті політичні протистояння, ми повинні приймати лише ті рішення, які сприятимуть реалізації нашого потужного промислового, кадрового й інтелектуального потенціалу.

Безумовно, дуже важливо те, що в поточному році  ми прийняли цілий пакет законодавства, яке дає можливість розвивати в Україні громадянське суспільство. Указом Президента України В.Януковича затверджені Стратегія державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації, парламент схвали цілу низку законів, в тому числі закон «Про об’єднання громадян». Все це дуже важливо з точки зору незворотності розвитку України на основі громадянсько-демократичного суспільства, постійно діючого діалогу держави й громадян.

Шановні народні депутати, перед нами стоять дуже важливі завдання і ми повинні зрозуміти, що 2013 рік – це рік перш за все внутрішній ризиків, подолати які можуть лише наша воля та праця. Виконавча і законодавча гілка влади не можуть працювати  спонтанно,  займатися «гасінням  пожеж». Вони повинні діяти відповідно до підготовленої фахівцями та схваленої суспільством Стратегії  соціально-економічного розвитку країни на середньо- та довгострокову перспективу, яка б вмістила вкрай потрібні країні антикризові заходи, передбачила усунення структурних інституціональних проблем та перехід  до сталого економічного зростання.  До речі, ділова спільнота, УСПП вже зробила свій внесок у підготовку державної стратегії економічного розвитку в контексті сучасних ризиків, підготувала  План першочергових заходів та направила  його уряду.

На наш погляд, треба докласти максимум зусиль з виконання Державної програми розвитку внутрішнього виробництва. Повинні бути реалізовані  потужні заходи з імпортозаміщення й локалізації виробництва, задіяна розумна політика державного протекціонізму. Україна повинна  обмежити  доступ на внутрішній ринок низькоякісної та дешевої продукції, покласти край  контрабанді та тіньовим схемам імпорту. Потребує вдосконалення експортна політика, окрема увага має бути приділена формуванню сучасної грошово-кредитної системи, енергетичної безпеки, сприятливих умов для розвитку малого й середнього бізнесу. Дуже важливо, шановні народні депутати, зміцнювати те надбання, яке в Україні примножилося за всі роки незалежності.

Переконаний, серйозний імпульс сталого зростання міститься в подальшої демократизації суспільства, залученні громади до відпрацювання державних рішень. У системі партнерства влади і бізнесу, в режимі конструктивного та паритетного діалогу, необхідно старанно та системно працювати над підвищенням ділової активності, економічним зростанням, покращенням якісних показників соціальної політики.  І успіх не забариться. З наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим, шановні народні депутати, дорогі співвітчизники.