Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

УНІАН // Atlantic Council: українську гривню чекають серйозні проблеми без траншу МВФ
Експерти допускають, що без грошей фонду українську валюту чекає девальвація…
МЕРТ // Мінекономрозвитку та ОДА створять мережу Центрів підтримки підприємництва
Мінекономрозвитку розпочало роботу з обласними державними адміністраціями щодо…

Про нас пишуть

112.ua Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Час братися за реконструкцію «хрущовок»

16.04.2018 12:04
Час братися за реконструкцію «хрущовок»

 

Одною з нагальних соціально-економічних  проблем країни нині є модернізація житла, і з кожним роком вона стає все більш нагальною і гострою. Реновації  потребують 80% багатоповерхівок, так званих «хрущовок»,  75 млн. квадратних метрів житла знаходяться в аварійному стані. Лише в Києві, за даними департаменту містобудівництва і інфраструктури, застарілими є 3055 п’ятиповерхівок, а це 211,5 тис. квартир. Це питання дуже турбує будівельну спільноту і фахівців,  нещодавно була проведена виставка з пошуку рішень цієї масштабної реконструкції. Про таке учасникам  Антикризової ради громадських організацій повідомив президент Будівельної палати Петро Шилюк.

«В країні є будівельні потужності, головна проблема  таких великих реконструкцій – це інвестиції. Тому ми закликаємо об’єднати зусилля ВРУ, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Будівельної палати, потужні компанії, щоб знайти інвестиційні  механізми для  модернізації  спочатку самої будівельної сфери, яка потім має швидко довести до ладу застаріле та аварійне житло», – наголосив П.Шилюк.  

Він зауважив, що у 2017р. у будівельній сфері спостерігався ріст до 27%, але це ще не відповідає повному задоволенню потребам житла в країні, перш за все – доступного. Сьогодні черговики як стояли,  так і стоять на черзі, у парламенті є  проект закону 14% пайової участі для соціально-економічного розвитку м. Києва, однак він не ухвалений.  Зрушилося з місця будівництво за кредитні кошти, але в невеликому обсязі.

Застарілі технології, невисока порівняно з сусідніми країнами зарплата та відсутність житлових програм для молоді – все це дуже впливає на відтік робітників та фахівців з будівництва.  Будівельна палата підписала меморандум з Міністерством освіти про більш досконалу  підготовку кадрів, але це не дуже допомагає зупинити молодь. Тільки робітники-будівельники  закінчили навчання,  вже готові  договори за списками найкращих  – їхати до Польщі.

На думку експертів Будівельної палати, потрібно піднімати заробітну плату (сьогодні кваліфікований будівельник отримує  10-11 тис грн. на місяць), будувати житло для молоді тощо.  «Хай це старомодно, але я би запропонував хоч тимчасово ввести зобов’язання для випускників  будівельних коледжів відпрацювати 2-3 роки в рідній країні. При тому, що умови робити та життя будуть постійно покращуватися», – переконаний Петро Шилюк.

 

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.