Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

ЛIГАБiзнесIнформ // Роботодавці презентували ТОП-12 завдань з метою змін у економіці країни
5 лютого в Києві за участі провідних українських підприємців, керівників галузевих…

№51 (Липень, 2018)

№51 (Липень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Чому у січні  бюджет недоотримав  10,8 % запланованого

08.02.2019 13:02
Чому у січні  бюджет недоотримав  10,8 % запланованого

У січні цього року доходи держбюджету становили 54,49 млрд. грн., що не тільки на 6,56 млрд. грн., тобто на 10,8% нижче  планового показника, але і на 0,7 млрд. грн., що відповідає 1,3%, менше  надходжень  за відповідний період 2018 року. Причини цьому комплексні, але головними є  відсутність програми соціально-економічного розвитку, яка повинна була прийматися разом із бюджетом, та погіршення економічних умов для бізнесу і інвесторів. Таку думку висловив президент УСПП Анатолій Кінах в ефірі одного із вітчизняних телеканалів.

«При підготовці бюджету-2019 була мета підігнати всі показники під наперед визначений результат, у тому числі – у рамках співпраці із МВФ. Бюджет затверджувався без програми соціально-економічного розвитку на 2019 рік. А саме вона  формує пріоритети для визначення основних параметрів розвитку,  куди входять нові робочі місця, підприємницький,  промисловий, соціальний  розвиток  тощо. Тобто, документ прийняли не для того, щоб стимулювати ріст ВВП, а щоб отримати черговий транш від Міжнародного валютного фонду по програмі «stand-by». Це неприпустимо»,   – зазначив він.

 «Щодо погіршення  умов господарської діяльності, тут слід почати з відсутності доступу реального сектору до фінансових ресурсів. Держава робить ставку на запозичення, а не на розвиток і використання власного економічного потенціалу: ресурсного, інфраструктурного, кадрового, технологічного.  Окрім величезних сум зовнішнього боргу, уряд вже в цьому році вийшов на внутрішній фінансовий ринок, розмістивши свої облігації внутрішнього займу під 18-19%. Це одна із найвищих ставок в Європі», – наголосив Анатолій Кінах.

Для бізнесу взяти кредит під більш-менш нормальні проценти практично неможливо. Облікова ставка НБУ становить нині 18%, тому комерційні банки просять за кредити більше, ніж 20% річних. Для підприємництва піти на такі запозичення – практично означає погодитись на банкрутство.

«Облігації внутрішнього займу від уряду лише ускладнюють ситуацію виробникам. Так, комерційний банк зараз неохоче йде на ризики, щоб кредитувати підприємця – бо це застави, контроль виконання кредиту, гарантії його повернення та багато іншого. Йому краще придбати пакет облігацій від уряду та мати прибуток в 19%, спокійно очікуючи своїх відсотків. Але то вже справа відповідальності уряду – схиляти  банки працювати для економіки,  замість того щоб  створювати їм «тепличні умови»! Діючи так як зараз, уряд ще більше поглиблює проблему недосяжності  кредитних ресурсів для підприємництва.  А це загальновизнані  закони економіки: якщо немає доступу до ресурсів, поповнення обігових коштів, то неможливо забезпечити не тільки економічний розвиток та модернізацію – просту поточну діяльність підприємства», – підкреслює лідер ділової спільноти.

На його переконання, чимало шкодить національному бізнесу та відлякує інвесторів процвітаюча корупція, у тому числі – на митниці.

«Спроба реформувати систему, коли спочатку об’єднали податкову та митну служби, а потім прийняли рішення знову їх роз’єднати  на дві юридичні складові – вкотре призвела до втрати персональної відповідальності  чиновників,  контролю над сферами.  Відповідно, це підживлює корупційні схеми, контрабанду,  що також впливає на дохідну частину бюджету», – каже президент УСПП.

Поміж тим, Анатолій Кінах переконаний, що потрібно не просто констатувати факти, але й пропонувати шляхи подолання кризи. УСПП з цього приводу веде серйозні дискусії з урядом та парламентом.  Разом із партнерами діловий союз запропонував програму економічного зростання «Платформа економічного патріотизму» та стратегію «Нова індустріалізація – реальний шанс для України», які  підготовлені  десятками об’єднань бізнесу, промисловців та роботодавців. Серед того, що пропонується – провадження політики імпортозаміщення, локалізації виробництва тощо. Процеси деіндустріалізації впливають на розвиток країни, адже сировинна економіка ніколи не зможе створити необхідної кількості робочих місць. Те, що 7-9 млн. українців сьогодні шукають засобів до існування за кордоном –  це наслідки  деіндустріалізації, втрати необхідних темпів зростання.

«Ми продовжуватимемо  об’єднувати навколо економічних пропозицій всю ділову спільноту та роботодавців України, з тим, щоб приймати національні стратегії, програми та нормативні акти в царині промисловості, податкової політики тощо, які дадуть зростання ВВП до 6-7% щорічно,  пожвавлення внутрішнього ринку та відчутне покращення якості життя людей»,– резюмував Анатолій Кінах.  

  5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.