Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

Hromadske // До кінця року ДФС перевірить майже 3 тисячі платників податків — Opendatabot
Державна фіскальна служба проведе 2865 перевірок платників податків до кінця…

№51 (Липень, 2018)

№51 (Липень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Ділова спільнота пропонує уряду та кандидатам на високі посади в новому році високопрофесійні стратегії – оновлену Платформу економічного патріотизму та «Нова індустріалізація – реальний  шанс для України» 

27.12.2018 14:12
Ділова спільнота пропонує уряду та кандидатам на високі посади в новому році високопрофесійні стратегії – оновлену Платформу економічного патріотизму та «Нова індустріалізація – реальний  шанс для України» 

2018 рік не став переломний в контексті соціально-економічного, фінансового розвитку, хоча шанси для цього були. Зростання ВВП на рівні 2,5-3% є абсолютно недостатнім хоча б для стабілізації економічної ситуації, оскільки в 2014-2015рр. країні втратила до 17%. За таких темпів ми будемо наздоганяти рівень  2013р. до 2032р. Потрібні 6-8% зростання національного продукту, щоб економіка впевнено відчула  оздоровлення, а люди –  якісні зміни в своєму житті. Саме така мета закладена в підготовлених Антикризовою радою громадських організацій, УСПП стратегіях – оновленої Платформі економічного патріотизму та «Нової індустріалізації – реальному шансі для України», з якими громадськість і владу  було ознайомлено наприкінці року.

«На жаль, рік, що минає, не став роком розвитку, якісних змін чи програмно-цільового системного підходу до вирішення глибоких соціально-економічних проблем. Панувала політика  тимчасовості, ситуативного регулювання там, де потрібен державницький стратегічний погляд. Нездоланним бар’єром на шляху до розвитку залишаються відсутність доступу до кредитних ресурсів, захисту інвестицій, втрати людського капіталу, постійно зростаюча трудова міграція. Абсолютно деструктивним є той факт, що ріст цін та тарифів випереджає  збільшення реальних доходів населення. Тому напередодні 2019-го, турбулентного періоду з президентськими виборами, які перейдуть в парламентські, слід зосередитись, домогтися єдності громадянського суспільства, щоб таким чином підсилити контроль за діями влади, розвитком економічних процесів в державі», – зауважив  голова Антикризової ради громадських організацій, президент УСПП Анатолій Кінах.

Він окремо наголосив на піку боргових навантажень, які приходяться на найближчі роки. Боргові виплати впродовж 2019-го оцінюються на рівні 417 млрд. грн. (по суті, третина доходної частини державного бюджету 2019р.). Співпрацю з міжнародними фінансовими інституціями не можна вибудовувати по принципу фінансової піраміди. Треба домовлятися про реструктуризацію  боргів та працювати за програмними методами, коли гроші йдуть не на погашення попереднього боргу та  підтримання золотовалютних резервів, а на розвиток, а боргові зобов’язання виконуються, в першу чергу, за рахунок зростання  економіки, а не нових боргів.      

Викликами наступного року залишаються посилення промислової політики, збільшення продукції з  високою доданою вартістю, недопущення перетворення в економіку  сировинного типу. Сучасна експортна політика, відкриття Експортно-кредитного агентства, розумний державний протекціонізм, рівноправні конкурентні умови на внутрішньому та зовнішньому ринках, сприятливих підприємницький клімат – ось які завдання ставить перед державою ділова спільнота.  

Першоджерелом усіх проблем в УСПП, АРГО вважають безпрецедентну деградацію інститутів державної влади, яка не спроможна запропонувати якісні стратегічні  програми розвитку, той факт, що кадрова політика в її вищих ешелонах заснована не на державних інтересах, а на  принципах особистої відданості, партійних квот,  примітивної торгівлі портфелями.

«Ми запропонували уряду, кандидатам на високі державні посади, які сприймають  владу не засобом для особистої наживи, а способом служіння народові, свої фахові та перевірені практикою напрацювання.  Структуроване громадянське суспільство впевнене:  успіх країни залежить від того, як ми  розуміємо  значення й усвідомлюємо  важливість національних цінностей та консолідацію  громадян.  Саме цім цінностям ділова спільнота присвятить свою діяльність у новому році», – підсумував Анатолій Кінах.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.