Що означає для бізнесу введення в дію закону "Про валюту"? Який прогноз в цілому щодо його ефективності? [ожидает перевода]

Facebook Share
Question:

«Що означає для бізнесу введення в дію закону "Про валюту"? Який прогноз в цілому щодо його ефективності? [ожидает перевода]»

Спрашивает: Андрій В.

Expert answers: експерт УСПП

експерт УСПП

Закон «Про валюту», прийнятий минулоріч та який вступив в дію 7 лютого, безумовно, дещо покращує умови для бізнесу. Так, знижується норма обов'язкового продажу валютних надходжень бізнесом - з 50% до 30%, починаючи з 1 березня. Ця позиція – норми обов’язкового продажу валюти, а також граничний строк за експортно-імпортними контрактами завжди були спірними і підприємницьке середовище, ділові організації роками добивалися якщо хоч не скасування, так значного зниження першої і продовження другого. Тому прийняття і вже зараз введення в дію закону «Про валюту», яким, нагадаємо, скасовується валютний нагляд за експортно-імпортними операціями до 150 000 грн, дозволяється вільне використання рахунків юридичних осіб за кордоном тощо – працює на свободу руху капіталів і проведення валютних операцій.

Також скасовуються санкції у вигляді припинення зовнішньоекономічної діяльності за порушення строків розрахунків, що важливо, адже багато підприємств-експортерів працює за окремими контрактами із іноземними імпортерами, і не завжди вони мали змогу вкладатися у визначені в Україні терміни. Окрім того, компанії із тривалим циклом виробництва також страждали від такої умови та були не конкурентоздатними через це, втрачали подекуди перспективні контракти.

Поза тим, ділове середовище очікує і інших умов, які необхідні для розвитку та модернізації бізнесу – спрощення доступу до кредитів. Наразі ставка по кредитам в Україні є найдорожчою в Європі – 18% офіційна, та більше 20% в комерційних банках. Взяти зараз кредит для підприємця – це фактично підписатися на майбутнє банкрутство. Водночас, це один із основних шляхів поповнення обігових коштів, без яких ведення бізнесу неможливо. Це бар’єр №1 для підприємця та експортера, який необхідно вирішувати вже зараз.