Ділова спільнота переконана: треба докласти усіх зусиль, щоб у ході виборів змінити якість влади, зробити її більш відповідальною, професіональною, державницькою

Facebook Share
Ділова спільнота переконана: треба докласти усіх зусиль, щоб у ході виборів змінити якість влади, зробити її більш відповідальною, професіональною, державницькою

Представники десятків ділових асоціацій – від хімпрому до ІТ-галузі, роботодавці, представники експертної спільноти тощо, об’єднані в Антикризову раду громадських організацій, а також  УСПП, надали свої рекомендації уряду і парламенту для спільної роботи в поточному році. Бізнес вимагає низки рішень, у тому числі, що стосується середньострокового бюджетного планування в Україні, доступності кредитів для бізнесу за економічно вигідними ставками (наразі ставка НБУ 18%), імпортозаміщення. Розроблену діловим середовищем нову редакцію  «Платформи економічного патріотизму», а також комплексні пропозиції по модернізації і розвитку промисловості – «Нова індустріалізація – реальний шанс для України» – передадуть  не лише урядовцям, але й політичним партіям, кандидатам у президенти. Про це йшлося на спільному засіданні Антикризової ради громадських організацій України та Правління УСПП.

Учасники засідання відзначили ключові виклики для соціально-економічного розвитку країни в умовах виборчих перегонів. Зокрема, зазначається, що поточні й очікувані (в межах 3,2-3,4%) темпи зростання ВВП є низькими, особливо якщо врахувати суттєве падіння виробництва в попередніх періодах. Заходи, пропоновані в «Платформі», дадуть  змогу вийти на 6-8% зростання валового внутрішнього продукту. Водночас, для цього потрібна політична воля та відповідальність державних менеджерів.

«Вибори президента і парламенту – це шанс для країни змінити якість влади, зробити її більш відповідальною, професіональною, державницькою, і ділова спільнота докладає для того значних зусиль. Ми будемо далі працювати як з урядовцями, так і з тими кандидатами, які пропонують програмні, системні рішення і з деякими підписуємо відповідні меморандуми про взаємні зобов’язання. Ми надали їм  і «Платформу», і «Нову індустріалізацію», і Маніфест роботодавців та багато іншого», – заявив президент УСПП Анатолій Кінах.

Він зупинився на найбільш ризикованих проблемах економіки країни. За його словами,  безпрецедентно впала монетизація економіки України по відношенню до ВВП.  Якщо у 2013 році вона знаходилася на рівні 55%-56%, то сьогодні близько 30%, а це означає – ресурси не йдуть  в економіку. Банки займаються облігаціями державного внутрішнього займу і не зацікавлені кредитувати бізнес, що пов’язано з певними  ризиками, а просто чекають календарних виплат за облігаціями. Поза тим, підприємництво відчуває брак обігових коштів, але дозволити собі кредити за найвищими в Європі ставками мало хто може.

«Нами пропонується в трикутнику Кабмін-Нацбанк-бізнес напрацювати механізми поліпшення доступу підприємництва до кредитних ресурсів. Це тема, яка піднімається УСПП та його партнерами наполегливо та  давно», – сказав Анатолій Кінах.

Лідер ділової спільноти зупинився на необхідності напрацювати та реалізувати в Україні  системну  програму промислового розвитку та сучасну індустріальну політику, державну стратегію розвитку трудового потенціалу та заохочення трудових мігрантів до повернення в країну, піддав різкої критиці систему сверхмонополій, що руйнують можливості прозорої та чесної конкуренції.

 А.Кінах наголосив, що підприємницько-промислова спільнота планує у квітні 2019 року провести Всеукраїнський форум бізнесу, на який запросять представників Кабміну, парламенту, Національного банку з тим, щоб обговорити  вирішення нагальних проблем бізнесу і економіки.

«Наші пропозиції будуть представлені органам державної влади як порядок денний спільної роботи із бізнесом у 2019 році. Всі ці ініціативи також є  відкритими для доступу кандидатам у президенти, які поділяють викладені тут принципи та мають реальні наміри  вивести країну з системної кризи, а також створити умови для сталого розвитку України. Вже зараз претенденти на високу посаду, а також політичні партії, що братимуть участь в майбутніх парламентських виборах, можуть  взяти ці рекомендації до користування та об’єднати  зусилля з громадянським суспільством і діловими колами. Бізнес, роботодавці, громадська спільнота, безумовно, буде і взаємодіяти, і контролювати ці процеси»,– підсумував Анатолій Кінах.