У столиці малий і середній бізнес може брати кредити під 5,5%

Facebook Поділитись

Для зменшення негативного впливу на малий та середній бізнес на період карантину міська влада Києва відновлює співпрацю з Фондом розвитку підприємництва (колишнім Німецько-українським фондом).

Тепер підприємці  столиці зможуть отримувати фінансування на реалізацію своїх інвестиційних проектів під 11 % річних.

 Київською міською владою на фінансово-кредитну підтримку бізнесу у 2020 році передбачено 7 млн грн. За рахунок цих коштів для київських підприємців компенсуватиметься 50 % номінальної відсоткової ставки, що встановлюється кредитним договором.

Тож,  завдяки такій співпраці для кінцевого позичальника відсоткова ставка становитиме 5,5 %.

Ще одною перевагою взаємодії з Фондом розвитку підприємництва є мінімізація ризиків, пов’язаних з нестабільністю банківської системи. Фонд забезпечує відбір та моніторинг банків-партнерів, які спеціалізуються на обслуговуванні малих та середніх підприємств, мають надійний та стабільний фінансовий стан.

На сьогодні банками-партнерами Фонду розвитку підприємництва є:

- АТ «ПроКредит Банк»;

- АБ «Укргазбанк»;

- АТ «Ощадбанк»;

- АТ «КредитВест Банк»;

- АТ «Кредобанк»,

- АТ «Мегабанк».

Позичальниками можуть бути суб’єкти господарювання – резиденти України, що зареєстровані в місті Києві,  виробничі потужності яких розміщені повністю або частково на території міста Києва або Київської області та які підпадають під визначення суб’єктів малого або середнього підприємництва згідно з положеннями Господарського кодексу України, зокрема:

● Суб’єкти малого підприємництва – середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та річний дохід не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро

● Суб’єкти середнього підприємства – середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) становить від 50 до 250 осіб та річний дохід становить суму від 10 до 50 мільйонів євро.

Сума кредиту не може перевищувати суму в національній валюті, еквівалентну 600 000 євро.

Максимальний строк надання фінансово-кредитної підтримки не може перевищувати 6 років.

Суб’єкти господарювання повинні розуміти, що надання фінансово-кредитної підтримки здійснюватиметься за чітко визначеними критеріями кредитного проекту. 

 

презентація