Звернення Антикризової ради до Президента України та народних депутатів

Facebook Поділитись
Звернення Антикризової ради до Президента України та народних депутатів

 ЗВЕРНЕННЯ

Антикризової ради громадських організацій

до Президента України та народних депутатів – учасників парламентської коаліції

3 квітня 2015р. м. Київ

Економічна ситуація в країні далі загострюється. Спостерігається подальше падіння промисловості, будівництва і навіть сільського господарства. За 2014 рік обсяг промислового виробництва порівняно з 2013 р.скоротився на 10,7%. Лише за січень-лютий поточного року порівняно з цим же періодом минулого року спад склав 21,7%.

Зростає напруження в соціальній сфері. Інфляція за січень-грудень 2014р. зросла на 24,9%, а за січень-березень поточного року зросла на 20,3%. Девальвація гривні, зростання тарифів ЖКГ – все це значно загострило соціально-економічну ситуацію в державі.

Уряд зосередився на співпраці з міжнародними фінансовими інституціями, що дуже потрібно Україні. Але транші МВФ нічого, крім боргових зобов’язань нащадкам, не принесуть, якщо не запрацює реальна економіка. Від влади чекають системних ефективних дій з прискореного подолання кризи; реформ, які адаптують нас до Євросоюзу; подальшого переходу економіки до сталого розвитку. Замість цього спостерігаються окремі хаотичні заходи, соціально-економічні наслідки яких не розраховані навіть на короткотермінову перспективу. Не відпрацьована економічна, промислова, експортна політика країни тощо. Не можна допускати, щоб кадрова політика з оновлення вищого менеджменту держави реалізувалася безсистемно, непрозоро, за принципами партійних квот, без врахування професійності та досвіду роботи посадовців.

Антикризова рада громадських організацій у складі понад сотні всеукраїнських об’єднань підготувала Антикризову програму спільних дій влади та бізнесу, яку передала уряду. Однак уряд практично відсторонився від співпраці з промислово-підприємницькою спільнотою. Діалог влади з бізнесом перетворився на його імітацію.

Промисловці і підприємці стурбовані, що до цього часу Україна не має програми антикризових дій, а головне – стратегії розвитку. В уряді відсутнє довгострокове бачення цілей здійснюваних реформ. Досі не сформована бізнес-модель України, відсутній чітко визначений пріоритет подальшого економічного розвитку країни.

Надмірна увага урядовців і громадськості зараз сконцентрована на здійсненні дерегуляції господарської діяльності, однак дерегуляція без боротьби з корупцією, сучасної промислової політики не підвищить конкурентоспроможність товаровиробників.

Відсутність чіткої та системної роботи з виводу економіки з кризи, зволікання та непрофесіоналізм з реформування економіки, системи державного управління викликає в експертних та ділових колах сумнів щодо здатності профільних міністрів виконати доручену їм справу.

 Антикризова рада громадських організацій наполягає на посиленні складу уряду професіоналами та прагматиками, які не пов’язані з будь-якими політичними силами. Це мають бути фахівці, які володіють стратегічним мисленням, готові вивести економіку з кризи, підтримувати зворотній зв’язок з громадським суспільством та постійно радитися з ним.

Учасники Антикризової ради громадських організацій відстоюють мир та стабільність в країні, вони є прихильниками таких соціально-економічних змін, які напрацьовані в суспільстві методом консенсусу та соціального діалогу. Треба докласти зусиль, щоб не допустити розвалу парламентської коаліції та дестабілізації в роботі Верховної Ради України.

Не закінчена війна на сході країни потребує значних ресурсів, величезного напруження всього українського народу. Країні потрібна виконавча влада, яка гарантовано здійснить поставлені завдання – результативні антикризові заходи, підготовку та реалізацію стратегічних реформ. Часу на роздуми немає. Діяти треба негайно.