Харківське регіональне відділення УСПП та НАН України запропонували програму розвитку української економіки

Facebook Поділитись
Харківське регіональне відділення УСПП та НАН України запропонували програму розвитку української  економіки

Програма розроблена спільно фахівцями Науково-дослідного центру індустріальних проблем розвитку НАН України  та Харківського регіонального відділення УСПП. 

Ідею та основні положення запропонував Олег Ільютко, голова Об’єднання промисловців та підприємців Харківської області, голова регіонального відділення УСПП області, який пішов з життя у квітні цього року.

Автори зазначають, що економіка України знаходиться в стагнації. Темп зростання цін майже вдвічі перевищив зростання реальних доходів населення.

Промисловість перестала бути основним джерелом економічного зростання. ВВП, створене у промисловості, склало у 2020 р. 18 %. Ступінь зносу основних фондів досягла 66,5 %. Промислові підприємства потребують масштабного оновлення, модернізації та реконструкції.

В економіці не вистачає грошей ані для розвитку, ані для поточної діяльності, ані для забезпечення соціальної сфери. Кредитні ресурси занадто дорогі для підприємств. Інвестиції у реальний сектор економіки незначні.

Фонди соціального страхування відчувають посилення тиску через старіння населення, великий обсяг тіньової економіки, відсутність економічного зростання.

Програма відродження пропонує наповнити економіку грошима, які нададуть поштовх розвитку реального сектора, зокрема, промисловості та забезпечать ресурси економічного зростання.

Основним інструментом є цілеспрямована масштабна емісія без інфляції. Кошти зараховуються на індивідуальні пенсійні рахунки Державного накопичувального пенсійного фонду (ДНПФ), який стає головним інституційним інвестором. Додаткові виплати з цього фонду та фінансування дефіциту солідарної пенсійної системи здійснюються за рахунок інвестиційного доходу. Емітовані кошти не будуть доступні на споживчому ринку і не спричинять зростання інфляції.

Держава інвестує кошти ДНПФ у реконструкцію, модернізацію, оновлення державних промислових підприємств, збільшує їх статутний капітал. Ефективність інвестицій гарантується спеціальними конкурсними умовами інвестування. Привабливість підприємств для приватних інвесторів збільшиться, подальший розвиток забезпечується на умовах публічно-приватного партнерства.

Автори програми при цьому зазначають, що її впровадження потребує поглибленого дослідження варіантів реалізації, обґрунтування й оцінки ризиків, розробки додаткових законопроєктів.

Більше – на сайті дослідного центру https://ndc-ipr.org/developments/post/programa-vidrodzhennya-ekonomiki-ukrayini?fbclid=IwAR1-TT9DSj-GsIVJ9z-9k-6dEHXhOnIkznIm7LANZq-vTOm9LG6g2YfAHyo.