Правила бронювання від мобілізації мають бути чіткими та прозорими, – Кінах

Facebook Поділитись
Правила бронювання від мобілізації мають бути чіткими та прозорими, – Кінах

Для мінімізації потенційного негативного впливу мобілізації військовозобов’язаних на економіку мають діяти чіткі, прозорі правила і критерії бронювання працівників підприємств різних галузей.

Про це заявив президент УСПП Анатолій Кінах.

В Українському союзі промисловців і підприємців переконані, що для мінімізації можливого негативного впливу мобілізації на бізнес потрібно реалізувати цілу низку заходів. Зокрема, варто провести чіткий аудит галузей економіки, які не лише зараз мають критичне значення, але й можуть стати такими з часом.

"Критеріями важливості мають бути показники потенційної користі для економіки і оборони за умови, якщо підприємство починає чи розвиває такий напрям", – каже президент УСПП.

Також обов’язково має бути впроваджено електронне бронювання та максимально спрощено його процедуру, підкреслив Кінах. 

Як відомо, Кабмін розробив схему, що передбачає бронювання для українців, які мають зарплату понад 35 тис. грн. Також урядовий документ передбачає 100%-ве бронювання для чиновників рангу А, поліцейських, а також для працівників паливно-енергетичного комплексу. 

Але ця ідея зустріла опір суспільства та хвилю критики. Після цього нардеп, член оборонного комітету ВР Ігор Копитін заявив, що правка щодо бронювання у прив’язці до зарплати була знята з розгляду без обговорення, оскільки суттю такого підходу став би принцип "війна для бідних", а це неприпустимо. 

Натомість у ВР придумали схему бронювання за 20 тисяч на місяць – що фактично так само є "податком на боягузтво", і викликає нерозуміння у суспільстві.