Співпраця з ЄС повинна вестися на програмних засадах

Facebook Поділитись
Співпраця з ЄС повинна вестися на програмних засадах

Євросоюз для України – не лише політичний і економічний партнер, тісні стосунки з ним, які передбачені Угодою про асоціацію, є  й джерелом, й стимулом трансформації країни, пришвидшення якісних перетворень в ній. Наразі ЄС займає 40% в зовнішньоторгівельному обороті нашої держави, звідти поступає значна частина  інвестицій.  

Проте, водночас, цей ресурс партнерства не використовується повною мірою. Багато хороших ініціатив, можливостей залишаються на декларативному рівні. І саме Україна має бути найбільш зацікавленою в їх переводі в практичну площину.

На цьому наголосив президент УСПП Анатолій Кінах на панельній дискусії «Міжнародне співробітництво:Україна – Європа» в рамках Київського міжнародного економічного форуму.

«Поки політики, дипломати домовляються про щось – бізнес, як України, так і ЄС,   працює. Є хороші результати: нашим партнером стало найбільше ділове об’єднання Європи – BusinessEurope, куди входять бізнес-асоціації 40 країн. В офіційному Брюсселі вітчизняні інтереси лобіює представництво українського бізнесу, відкрите УСПП. Через нього є контакти і в Європарламенті, і в Єврокомісії, і в структурах бізнесу.  І знаєте, що ми там чуємо? Ми готові співпрацювати в економічній сфері куди більше, ефективніше, але українці мають представити переконливі програми співробітництва за необхідними напрямками»,–  розповів він.

Саме на системній програмній співпраці із європейськими, світовими  західними партнерами УСПП вбачає можливим значно пришвидшити модернізацію економіки України, виробництв, їх адаптацію до міжнародних стандартів та технічних регламентів.

«Сказати, що нас десь чекають – це неправильно. Всюди діють закони конкуренції, і якщо вони чесні, прозорі, відповідають загальноприйнятим   правилам – це нормально. І Україна, її бізнес має бути готовим до цього. Це означає виконати власні «домашні завдання», ефективно використати партнерську допомогу щодо  розвитку і запропонувати якісний, конкурентоздатний продукт»,  – підкреслив Анатолій Кінах.

Лідер ділової спільноти переконаний, що вже зараз Україна повинна більш активно розвивати  ІТ-сектор, створювати техно- та індустріальні парки, використовувати  інноваційні технології тощо. Піддґрунтя для реалізації цієї ідеї УСПП готує у партнерстві із національними промисловими і діловими організаціями. Лише за останні місяці проведена низка бізнес-форумів – в Італії, Австрії, Литві тощо, підписані  угоди із бізнес-організаціями Туреччини, Італії, Канади, Сербії.

«Можливості є,  і їх багато. В Україні треба створити розумні правила гри для наших партнерів та інвесторів – а український бізнес отримає таким чином ресурси на власну модернізацію і підвищення конкурентоспроможності. Плюс – значно наростить експорт, адже Україна – експортоорієнтована держава: більше 50% ВВП становить саме продукція експортного спрямування», – підкреслив лідер ділового співтовариства.

Нагадаємо, у Києві проходить Київський міжнародний економічний форум, співорганізатором котрого виступив УСПП. Вже традиційно на захід зібралися знані вітчизняні та міжнародні економісти, керівники великих корпорації, підприємств, промисловці, малий та середній бізнес.  Форум відкрив прем’єр-міністр України В. Гройсман.  Загалом цього року на форумі присутні більше 400 учасників, серед них – генеральний директор Директорату Європейської Комісії з питань сусідства та переговорів щодо розширення ЄС Крістіан Даніельсон, міністр економічного розвитку України С.Кубів, голова парламентського комітету з питань промислової політики В.Галасюк, президент УСПП Анатолій Кінах, відомий міжнародний економічний експерт Ерік С. Райнерт тощо.  

Основною метою КМЕФ є розробка стратегії реформування економіки України, що базуватиметься на нових підходах до освіти, науки, розвитку пріоритетних галузей та "точок зростання", шляхом консолідації представників бізнесу, влади та експертної спільноти.

Крім того, в рамках форуму проходять ділові зустрічі та переговори у форматі В2В, підписуються нові контракти. Так, УСПП в рамках КМЕФ укріпив своє співробітництво із Турецько-українською діловою радою, підписавши відповідний меморандум.