Цукровики звернулися до Прем’єра: стрімкий ріст цін на газ доб’є галузь

Facebook Поділитись
Цукровики звернулися до Прем’єра: стрімкий ріст цін на газ доб’є галузь

Національні асоціації Укрцукор, а також УСПП і Рада підприємців при КМУ  - направили листа на адресу очільника уряду Д.Шмигаля, де висловили занепокоєння складним становищем  у бурякоцукровій галузі.

Для виготовлення цукру українським заводам цьогоріч знадобиться не менше 300 млн. кубометрів природного газу. Через ріст цін на блакитне паливо частина підприємств не зможе організувати виробництво, а сільгоспвиробники, які вклали в це кошти – зазнають значних збитків.

Зокрема, у червні ціна за 1 тис. кубометрів газу становила 11 тис. грн, а вже зараз в окремих регіонах по передоплаті тариф становить 28 тис. грн. за 1 тис. кубометрів.

Навіть без цього цукровики перебувають на межі нерентабельності. Фермери витрачають понад 42 тис. грн. на 1 гектар посіву цукрових буряків. При середній врожайності 480 центнерів з гектару та ціні 1200 гр за тону буряків, їх вирощування не є рентабельним.

Ця ж причина зумовлює постійне скорочення площ посівів (зараз 206 тис. га). У 2020 році повноцінно працювало 29 з 33 заводів, ще якась частина з них зазнала збитків.  

Бізнес-спільнота просить урядовців передбачити в держбюджеті 2022 дотації для виробників цукру в обсязі 150 грн. на тону. Сума розраховуватиметься пропорційно обсязу проданої сировини.

«Така програма дозволить агропідприємствам не тільки збільшувати обсяги площ під цукровими буряками, але й виведе виробників із тіні, перекриє давальницькі схеми», - наголосили автори звернення.

Також тут закликають урядовців спільно вишукати можливості для здешевлення непомірних для багатьох промислових галузей цін на природній газ.