Шановні народні депутати! На Генеральній сесії Асамблеї Організації Об’єднаних Націй відбулася надзвичайно важлива для України подія. Резолюцією Асамблеї ОНН понад сто держав світу засвідчили незаконність так званого кримського референдуму та засудили агресію Російської Федерації проти України. Для України це має найпринциповіше значення в контексті посилення позицій нашої держави в подальшій роботі щодо мирного, правового захисту територіальної цілісності та національних інтересів. Не менш серйозне значення має і виконання наших «домашніх завдань», першочерговим з яких є забезпечення правопорядку, високого рівня захисту прав людини, життя, безпеки громадян України на всій її території.
Виходячи з цього, виконання Постанови ВРУ від 21 лютого про призупинення кровопролиття, демілітаризації незаконно-озброєних формувань, що несуть загрозу мирному населенню, є вкрай необхідним та важливим. Ми повинні однозначно жорстко протидіяти тим явищам, які мають місце в деяких містах України і пов’язані з порушенням правопорядку. Ми підтримуємо будь-які ініціативи держави в цьому напрямку.
Депутатська група «Економічний розвиток» на основі міжнародних стандартів розробила законопроект «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення захисту прав на нерухоме майно». Ми пропонуємо включити його до порядку денного на наступному пленарному тижні. Проект закону насамперед спрямований на те, щоб світ сприймав Україну як правову державу, що будує безпеку своїх громадян на основі рівності всіх перед законом.
Принципове значення має подальша робота щодо зміцнення сектору національної безпеки України. З урахуванням останніх важких іспитів, що випали на долю нашої держави, необхідно розпочати ґрунтовну роботу над Стратегією національної безпеки України, де потрібно в рази підсилити такі важливі фактори, як формування сучасних збройних сил України, багато обговорюване нині питання – позаблоковий статус нашої держави, однозначне зміцнення і підтвердження незворотності інтеграційного курсу України до європейського економічного та політичного простору.
Стратегія національної безпеки України повинна бути посилена новою редакцією воєнною доктрини, державної комплексної програми розвитку збройних сил України, і однозначно – державними програмами розвитку спецтехніки та озброєння, включаючи такі програми, як будівництво кораблів типу «корвет», високоточної ракетної оперативної зброї тощо.
Шановні народні депутати, долаючи ризики та загрози, що стосуються територіальної цілісності та національної безпеки України, дуже важливим є продовження роботи щодо підвищення ділової активності в державі, створення сприятливого інвестиційного клімату, особливо сьогодні, на фоні серйозних і непопулярних для української економіки рішень, прийнятих минулого тижня в рамках секвестру бюджету. Насамперед необхідно працювати над створенням сприятливих умов розвитку малого та середнього бізнесу для формування потужного середнього класу. Дуже важливою є також робота щодо зниження ризиків втрати ринків пострадянського простору і програм адаптації української економіки до європейських стандартів, до умов вільної торгівлі, підсилення експортної політики, захисту внутрішнього ринку, вирішення питань доступу до кредитних ресурсів. Ці питання є нагальними, і тільки сконсолідованими діями держава зможе успішно їх вирішувати. Ми переконані, що альтернати цьому немає. Дякую за увагу!