Шановні народні депутати! Україна як незалежна держава проходить черговий етап іспитів, захищаючи свою державність та територіальну цілісність. Має найпринциповіше значення, щоб долаючи системні кризові проблеми, захищаючи національні інтереси, всі, починаючи з депутатів Верховної ради, зрозуміли рівень і ступень відповідальності перед народом. Захист інтересів України повинен будуватися на основі подальшої консолідації зусиль суспільства і держави, не зважаючи на поточну особисту чи політичну конкуренцію. Україна знаходиться під шаленим зовнішнім економічним, політичним та інформаційним тиском. Ті структури, політики, які впадають в панічні настрої, в політичну істерію та паніку, по суті працюють проти національних інтересів України. Бо мета, в тому числі зовнішніх сценаріїв, – це створити ситуацію загострення суспільно-політичної, соціально-економічної, правової нестабільності в Україні, через це зірвати процес виборів президента України, що має для нас вирішальне значення для формування ефективної системи державної влади. Це спрямовано на те, щоб спираючись на «п’яту колону», максимально знизити можливості України захищати свої національні інтереси.
Депутатська група «Економічний розвиток» в черговий раз звертається до своїх колег по парламенту, до всіх суспільно-політичних сил: відкиньте в сторону особисті політичні амбіції, сконцентруйте свій інтелект, працю, відповідальність в напрямках, які відповідають національним стратегічним інтересам української держави, українського народу.
Безперечно, ефективність влади дуже залежить від кадрової політики. Нам необхідно задуматися на тим, наскільки серйозну шкоду містить в собі принцип, який заснований на політичному квотуванні, на спробі пошуку ворогів, мисливства на відьом. Ми дуже наполягаємо, щоб парламент звернув на це увагу. В нас є важелі впливу, починаючи з законодавства України з протидії корупції, реєстру осіб, які не мають права займати посадові статусні позиції в системі влади. Передбачені питання атестації, конкурсного відбору на посади в державних структурах влади, це дає можливість не фарбувати кадрову політика в політичні кольори, а знаходити та призначати на відповідні посади професійно підготовлених, з державницькою позицією фахівців, які спроможні вирішувати нагальні для української держави і нашого розвитку проблеми.
Для нас є велика проблема, що порядок денний Верховної ради не відображає пріоритети, які необхідно вирішувати як в соціально-економічному плані, так і за іншими напрямками життєдіяльності держави. Не розглядається величезна кількість законопроектів, які напряму впливають на ділову активність, захист та підтримку внутрішнього ринку, створення умов розвитку промисловості, підприємництва. Ми наполягаємо, щоб уряд підсилив свою роботу з парламентом, щоб був сформований порядок денний, який відповідає напрямку виходу країни з соціально-економічної кризи. Тільки разом, тільки об’єднуючи нашу відповідальність перед українським народом, ми зможемо впевнено подолати нинішні проблеми і сформувати умови для сталого соціально-економічного розвитку держави.