Виступ голови парламентського об’єднання «Економічний розвиток» А.К.Кінаха на погоджувальній раді ВРУ 16 червня 2014р.

Facebook Поділитись
Виступ голови парламентського об’єднання «Економічний розвиток» А.К.Кінаха на погоджувальній раді ВРУ 16 червня 2014р.

Нині проти України задіяні безпрецедентні заходи – військові, політичні, економічні. В країні поглиблюється політична, соціально-економічна криза. У питаннях захисту державності та територіальної цілісності парламент має продемонструвати єдність та сконсолідованість. Взаємні емоційні звинувачення, кон’юнктурні прояви не на часі.

Сьогодні відбудеться засідання Ради національної безпеки і оборони України. Ми просили би донести до Президента, до членів РНБОУ, що країні необхідно мати державі чітку програму дій, спрямовану на захист територіальної цілісності, забезпечення миру на сході. Ця програма повинна передбачати варіанти воєнного стану з елементами територіальної оборони, чіткі дії з технічного оснащення, закриття державного кордону на сході, зростання оборонного замовлення. Кабінету Міністрів України треба адаптуватися до завдань, які сьогодні є дуже актуальними.

Вже потрібна робота над програмою соціального захисту, адаптації біженців, включаючи психологічну адаптацію. Ми повинні чітко розуміти, як ми діємо щодо окупованої території – Автономної Республіки Крим. Ситуативними методами протистояти державній машині, яка діє проти нас, використовуючи технології ХХ-го століття, неможливо. Україна повинна діяти як адекватна держава. Ми просили би довести цю позицію до РНБОУ.

 Дуже важливо, виходячи з актуальності цих питань, щоб Президент, Кабінет Міністрів України в стислі терміни сформували перелік першочергових законопроектів, які необхідно розглянути у Верховній Раді України, починаючи з сектора безпеки і завершуючи соціально-економічним станом держави. Ми маємо працювати ефективно; координуючи дії законодавчої і виконавчої влади, захищати інтереси нашої держави. І цей перелік повинен бути негайно підготовлений і представлений як наш порядок денний, як мінімум, на найближчий місяць.

Що стосується порядку денного на поточному тижні, ми пропонуємо включити у годину уряду в п’ятницю інформацію уряду по асоціації Україна-ЄС, маючи на увазі офіційного оголошення термінів підписання економічної частини 27 червня 2014 року. Головна мета – забезпечити незворотність інтеграції України в європейський економічний і політичний простір. Ряд законопроектів, на наш погляд, варто було б включити до порядку денного, ми давали ці пропозиції офіційно. (Анатолій Кінах називає кілька законопроектів, які стосуються земельних відносин та сектору безпеки).